Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Citroen C-AIRCROSS CONCEPT - komfort

Citroen C-AIRCROSS CONCEPT - komfort

Podobnie jak w nowym C3, wnętrze C-Aircross Concept w pełni wpisuje się w założenia programu Citroën Advanced Comfort®. Obszerne, zaprojektowane jak „kapsuła ochronna” i przyjazna przestrzeń, wyróżnia się szeregiem elementów sprzyjających dobremu samopoczuciu ciała i ducha kierowcy i pasażerów.

Siedzenia wprost zapraszające do podróży

Z chwilą zajęcia miejsca w kabinie, pasażerów ogarnia dobre samopoczucie. C-Aircross Concept generuje wrażenie natychmiastowego komfortu, zmaterializowanego w postaci czterech świetnie obejmujących ciało siedzeń o łagodnych kształtach. Zarówno przednie jak i tylne, obszerne, wręcz „kanapowe” fotele są pokryte kolorystycznie ciepłymi obiciami z pikowanej, karbowanej alkantary. Są nie tylko doskonale wykończone, ale i zapewniają świetne podparcie dla ciała inspirowane rozwiązaniami stosowanymi w meblach wypoczynkowych. Dostosowują się do kształtu ciała i oferują zupełnie nowy komfort podróżowania.

Liczne i pomysłowe schowki

W dążeniu do maksymalnej praktyczności i funkcjonalności samochodu w codziennym użytkowaniu, kabinę C-Aircross Concept wyposażono w liczne, obszerne i dobrze widoczne schowki. Kierowca i pasażer z przodu mają do dyspozycji oryginalną, ciągnącą się w poprzek całej deski rozdzielczej wnękę na drobne przedmioty. Jej wyprofilowana wkładka, nawiązująca do modelu C4 Cactus, zapobiega ślizganiu się przedmiotów. Kolejnym użytecznym schowkiem z przodu jest podwójna szuflada, wyposażona taśmy mocujące, reminiscencję świata podróży i bagaży. Codzienne użytkowanie samochodu ułatwiają również duże kieszenie w płatach drzwi oraz ukryta przed spojrzeniami z zewnątrz wnęka na torbę pod środkową konsolą. Projektanci poświęcili także wiele uwagi fotelom, które wyposażyli w sakwy, wbudowane w tylną stronę oparć i boki, pełniące funkcję schowków. I wreszcie środkowa konsola, wyposażona w bardzo głęboki schowek i pierwszą przegrodę przeznaczoną na bezprzewodową ładowarkę smartfonów. W jej tylnej części znajduje się druga wnęka, przeznaczona do odkładania smartfonów. Jest ona również dostępna dla pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach. Mają oni ponadto do swojej dyspozycji uchwyty na tablety, umieszczone z tyłu oparć przednich foteli i umożliwiające im oglądanie filmów oraz dyskretny, bezpieczny schowek na nie pośrodku tylnej kanapy.

Skapane w świetle wnętrze

Aby zapewnić pasażerom przyjazne i bezstresowe warunki podróżowania, w Citroënie C-Aircross Concept zadbano o zachowanie kontaktu wzrokowego z otoczeniem i odpowiednie doświetlenie kabiny. Mogą oni liczyć na dużą boczną powierzchnię szyb oraz innowacyjne, stylizowane tylne słupki pozwalające wnikać światłu przez żaluzje do wnętrza auta. Duży, panoramiczny, otwierany szklany dach pozwala z łatwością doświetlić dziennym światłem wszystkie siedzenia. Wzmacnia to wrażenie przestrzeni i dobre samopoczucie, bezpośrednio wpływając na komfort podróżowania i przyczyniając się do zapewnienia pasażerom wyjątkowych doznań zgodnych z hasłem „Feel Good”.

Zaawansowane technologie zapewniające wyjątkowe doznania z jazdy

Zastosowane w Citroënie C-Aircross Concept i stanowiące kontynuację programu „Citroën Advanced Comfort®” nowe technologie ułatwiające użytkowanie auta zwiększają także komfort podróżowania. Użyteczne, intuicyjne i idące z duchem czasu, oferują liczne korzyści wszystkim pasażerom.

Aby ułatwić prowadzenie, samochód wyposażono w intuicyjne elementy sterowania w kierownicy, a przydatne w prowadzeniu informacje są wyświetlane w polu widzenia. Oszczędny i dopracowany graficznie wirtualny zespół zegarów jest wyświetlany na dużym, szklanym panelu. C-Aircross Concept jest wyposażony w udoskonaloną wersję wyświetlacza Head-Up Display i funkcję zapewniania widoczności do tyłu w wydaniu high tech. Tradycyjne lusterka boczne zostały zastąpione dwiema kamerami. Obraz z kamer jest przesyłany na ekran usytuowany w miejscu wewnętrznego lusterka wstecznego. Dla zapewnienia optymalnej widoczności wokół auta wyposażono je również w tylną kamerę umieszczoną pośrodku spojlera dachowego.

Mobilne technologie

C-Aircross Concept wyposażony został w inteligentny i intuicyjny interfejs Człowiek-Maszyna. Zapewnia on kierowcy i pasażerom dostęp do licznych pokładowych funkcji za pośrednictwem centralnego, 12-calowego ekranu dotykowego. To prawdziwe centrum dowodzenia samochodu ułatwia jego użytkowanie oraz poszerza i powiększa optycznie wnętrze. Zainstalowany w samochodzie koncepcyjnym system informacji i rozrywki umożliwia każdemu z pasażerów korzystanie z informacji dotyczących trasy przejazdu dzięki nawigacji 3D CITROËN Connect Nav z dostępem do Internetu i funkcją poleceń głosowych. Każdy z pasażerów może też indywidualnie wybrać odpowiadającą mu muzykę czy wyświetlić ulubiony film. Możliwych jest kilka różnych konfiguracji ekranu : 1/3 -2/3 lub 2/3 -1/3 lub pełen ekran. Dzięki temu pasażer może stać się równie aktywnym uczestnikiem podróży co kierowca.

Jeśli chodzi o mobilne technologie i wymianę informacji ze światem zewnętrznym, C-Aircross Concept wyposażono ponadto w umieszczoną w centralnym punkcie środkowej konsoli wnękę na bezprzewodową, indukcyjną ładowarkę do smartfonów.

C-Aircross Concept dysponuje również aplikacją Share with U. Ta nowa usługa umożliwia zapewnia pasażerom rozrywkę w czasie podróży. Za pomocą dostępnego w samochodzie W-Fi w bardzo prosty sposób można udostępniać towarzyszom podróży pliki multimedialne (gry, muzykę, filmy) i korzystanie z nich w trakcie podróży.

ConnectedCAM Citroën™, czyli pokładowa kamera HD, zastosowana po raz pierwszy w nowym C3, sprzyja komfortowi psychicznemu i przyjaznej atmosferze w kabinie. Umieszczona tuż za wewnętrznym lusterkiem wstecznym, rejestruje to, co kierowca widzi na zewnątrz i pozwala jednym kliknięciem udostępnić zdjęcia i filmy wideo na portalach społecznościowych.

Dla zapewnienia najwyższego komfortu akustycznego, projektanci poświęcili również wiele uwagi uprzestrzennieniu dźwięku w kabinie. Zagłówki przednich i tylnych foteli zostały wyposażone w głośniki i mikrofony, tworząc w kabinie C-Aircross Concept prawdziwe kapsuły dźwiękowe „sound experience”. Dają one każdemu z pasażerów możliwość komunikowania się z pozostałymi osobami bądź też odizolowania się.

Zasoby powiązane


Reklama