Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

Samochody Forda coraz chętnej wybierane przez klientów

dokument
pobierz +

Samochody Forda trafiły w dziesiątkę. Modele SUV stale zwiększają swą popularność na rynku. Ford doskonale wyczuł tę sytuację i stąd w ofercie handlowej ma szeroką gamę modeli SUV i Crossover. W efekcie, w ubiegłym roku Ford Polska istotnie zwiększył udział swoich aut w segmentach małych i średnich crossoverów i SUV-ów.

Samochody Forda w klasie crossover

Największy wzrost w ostatnim roku wśród klientów indywidualnych odnotowała Puma . W pierwszym kwartale bieżącego roku do nabywców trafiło 221 egzemplarzy. Oznacza to skok sprzedaży o 99,1% względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Co jednak ważniejsze, Puma odnotowała istotny wzrost udziału w segmencie małych SUV-ów i crossoverów – z 1,36% do 2,49%.

Podobnie dużym przyrostem sprzedaży do klientów indywidualnych może pochwalić się także Ford EcoSport . Przyrost ten wyniósł bowiem 71,43% (264 sprzedane sztuki w pierwszym kwartale br. w porównaniu do 154 w analogicznym okresie rok wcześniej).
Podobnie jak w przypadku Pumy oznacza to duży wzrost udziału w segmencie – o 1,09 p.p. do 2,97%.

[caption id="attachment_140617" align="aligncenter" width="1200"]

Ford Sprzedaż[/caption]

Świetnie w niezwykle konkurencyjnym segmencie średnich SUV-ów i crossoverów radzi sobie Ford Kuga . Model ten jest od początku 2022 roku bestsellerem Forda na polskim rynku. Jego sprzedaż do klientów indywidualnych wzrosła o 18,92% w porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku. To łącznie 231 egzemplarzy w porównaniu do 184 rok wcześniej, co pozwoliło na zwiększenie udziału w segmencie do 2,25%.

Samochody Forda chętnie wybierane przez klientów indywidualnych

Ford oferuje swoim klientom kompleksową gamę nowoczesnych, a także zelektryfikowanych crossoverów i SUV-ów. Znajdują się w niej: Puma (także w wersji mHEV), EcoSport, Kuga (dostępna także w dwóch hybrydowych wersjach – FHEV i PHEV), w pełni elektryczny Mustang Mach-E oraz luksusowy Explorer PHEV.

Czytaj Test Forda Kuga plug-in

Wszystkie te modele stanowiły w pierwszym kwartale 2022 roku aż 64,81% sprzedaży Forda do klientów indywidualnych. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było to tylko 44,22%. Warto podkreślić, że stało się tak przy ogólnym znaczącym zwiększeniu sprzedaży Forda do klientów indywidualnych – o 14,22%.

[caption id="attachment_140616" align="aligncenter" width="1200"]

Ford Sprzedaż[/caption]

Klienci indywidualni coraz częściej decydują się na samochody Forda z uwagi na ich bogate wyposażenie standardowe, atrakcyjną stylistykę zapewniającą przestronne wnętrze pojazdu, innowacyjne technologie, bezpieczeństwo oraz oszczędne napędy. Oczywiście naszą dumą cały czas jest Mustang Mach-E, którego sprzedaż na polskim rynku jest niezwykła. A już niedługo dołączą do niego kolejne w pełni elektryczne SUV-y i crossovery. Już w przyszłym roku Ford rozpocznie w Kolonii produkcję całkowicie nowego elektrycznego crossovera klasy średniej. Rok później w Krajowej rozpocznie się produkcja elektrycznej wersji Pumy, naszego europejskiego bestsellera. Przyszłość marki jest więc wyraźnie związana z elektromobilnością, która sprawi, że nasze otoczenie będzie bardziej przyjazne dla naszych klientów i środowiska - powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Warto też odnotować doskonałą sprzedaż Mustanga Mach-E. Pierwszy w pełni elektryczny SUV Forda znalazł w pierwszym kwartale bieżącego roku 38 indywidualnych nabywców. Stawia go to w ścisłej czołówce sprzedaży swojego segmentu.

[caption id="attachment_140615" align="aligncenter" width="1200"]

inf Ford


Reklama