Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Genewa 2016- SEAT: Ateca w roli głównej

Genewa 2016-  SEAT: Ateca w roli głównej

Przez najbliższe dwa tygodnie niekwestionowaną stolicą motoryzacyjnego świata będzie Genewa, w której już po raz osiemdziesiąty szósty odbywa się Międzynarodowy Salon Samochodowy. To właśnie na tegorocznym Motor Show swoją wielką premierę ma SEAT Ateca – pierwszy SUV z portfolio hiszpańskiej marki, która od kilku lat buduje mocną pozycję na światowym rynku i regularnie notuje wzrosty sprzedaży. Ateca to prawdziwa rewolucja w segmencie SUV-ów, która ma przyczynić się do kolejnego globalnego sukcesu SEAT-a.

SEAT Ateca to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. To pierwsze auto stworzone przez hiszpańskiego producenta w tej klasie, które ma się stać dla SEAT-a trzecim filarem (obok popularnego Leona i Ibizy).

– SEAT Ateca to najlepszy dowód na ciągły rozwój naszej marki i nieustanne dążenie do doskonałości – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT. – Nasz SUV w pełni oddaje kataloński charakter i osobowość SEAT-a. Ateca został w 100% zaprojektowany i stworzony w Barcelonie. Zadbaliśmy o to, aby w jednym aucie zawrzeć technologiczną esencję całego segmentu, która będzie dostępna w przystępnej, konkurencyjnej cenie.

Emocje i wydajność – zgrany duet

SEAT Ateca, który swoją nazwę zawdzięcza gminie w hiszpańskiej prowincji Saragossa, łączy w sobie unikatowy design z niezwykłą funkcjonalnością. Ten model jest ucieleśnieniem dynamiczności. Wyrażają ją zarówno drapieżne kształty auta, ale i to co znajduje się pod jego maską.

SEAT Ateca za sprawą silników o mocy od 115 do nawet 190 KM, świetnie radzi sobie na off-roadowych szlakach, jak i w typowo miejskiej przestrzeni. Dostępny będzie zarówno w wersji z napędem na dwa koła, jak i z automatyczną skrzynią biegów z napędem na cztery koła.

Do tej pory w ofercie SUV-ów i crossover-ów do wyboru było wiele innowacyjnych pakietów, jednak nigdy wcześniej taka ilość technologicznych rozwiązań nie występowała w jednym modelu. Najnowsze osiągnięcia elektroniki pozwalają na nowo odkryć przyjemność z jazdy SEAT-em. W Atece emocje tworzą zgrany duet z wydajnością. Chociażby za sprawą 8-calowego ekranu, asystenta pasa ruchu i jazdy w korku, systemu wspomagania jazdy, ogrzewania postojowego i pełnego oświetleniua LED, każdy kilometr drogi dostarczy pozytywnych, niezapomnianych wrażeń.

Rekordowy 2015 rok

SEAT nieprzerwanie, od trzech lat notuje wzrosty sprzedaży. W minionym roku z jego fabryk wyjechało ponad 400 tysięcy aut, co oznacza 25% wzrost od 2012 roku. Tym samym 2015 rok marka zamknęła z rekordowym od 2007 roku wynikiem. SEAT Ateca ma przyczynić się do kolejnego, globalnego sukcesu marki. Samochód w Hiszpanii i Niemczech trafi do sprzedaży pod koniec wiosny i sukcesywnie będzie wprowadzany w pozostałych krajach.

Alhambra – urodzinowa edycja SEAT-a

Swoje urodziny w rodzinie SEAT-a hucznie świętują w tym roku nie tylko modele Cupra. Od 20 lat na rynku obecny jest też SEAT Alhambra, który w tym czasie podbił serca miłośników motoryzacji – począwszy od rodzin z dziećmi, poprzez klientów flotowych, na przedstawicielach świata biznesu skończywszy. Alhambra to nieprzerwanie lider w swojej kategorii. Najchętniej wybierany i kupowany minivan prezentuje nowoczesne oblicze rodzinnego auta. SEAT Alhambra, który wyróżnia się wysokim komfortem jazdy i niespotykaną wydajnością, na 20.urodziny przygotował niespodziankę dla wszystkich miłośników marki.

W Genewie można oglądać specjalną edycję SEAT-a Alhambra. Jubileuszowy model posiada 17-calowe koła o wysokim, czarnym połysku i występuje w wersji z ciemnymi, przyciemnianymi szybami oraz z elegancką, ciemną tapicerką Alcantara, wyróżniającą się jedwabnymi wykończeniami.

Dla SEAT-a nie tylko trwające targi motoryzacyjne w Genewie będą wyjątkowe. Cały rok zapowiada się naprawdę emocjonująco! Marka z prawdziwie hiszpańskim temperamentem zaliczyła mocny start na początek 2016 roku i liczy na to, że niejeden miłośnik czterech kółek wybierze się z nią w tegoroczną podróż.

inf SEAT

Zasoby powiązane


Reklama