Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Abarth 595 zwycięzcą konkursu „Best Cars 2016” w Niemczech

dokument
pobierz +


Nowy rok rozpoczął się dla Abartha sukcesem: dzięki modelom Abarth 595 i 695, marka z logo Skorpiona triumfuje w 40. edycji konkursu „Best Cars", jednego z największych plebiscytów skierowanych do Klientów sektora samochodowego w skali międzynarodowej.

W sondażu wzięli udział Czytelnicy magazynów motoryzacyjnych niemieckiej grupy wydawniczej „Auto Motor und Sport" z 15 krajów, którzy ocenili łącznie 364 samochodów podzielonych na 11 kategorii. Dla każdej kategorii sporządzono dwie klasyfikacje: jedną generalną i jedną dedykowaną samochodom importowanym.

Wielki sukces modelu Abarth 595, który uplasował się na 1. miejscu w kategorii Minicar w klasyfikacji samochodów importowanych, pozostawiając w tyle pozostałych 15 kandydatów. Dodatkowo, „mały" przedstawiciel marki Abarth zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej Minicar, gdzie, wśród 20 konkurujących ze sobą modeli, żadnemu samochodowi sportowemu nie udało się uplasować na miejscu na podium.

Abarth od zawsze zadziwia i zaskakuje, co udowodnił w latach 50. i 60., kiedy to mały i zwinny samochód, stworzony przez założyciela marki Carlo Abartha, „wzbudzał strach" na ulicach również w potężniejszych sedanach, a nawet potrafił wygrywać na torze ze swoimi konkurentami o dużo większej pojemności silnika.
Dzisiaj, tak jak wtedy, Abarth 595 potwierdza swoją doskonałość, która zapewnia wszystkim użytkownikom tego auta niesamowite doznania podczas jazdy. Dostępna w wersji sedan lub cabrio, gama Abartha 595 składa się z trzech wersji wyposażenia („Elaborabile", „Turismo" i „Competizione"), trzech poziomów mocy silnika 1.4 T-jet (140 KM, 160 KM i 180 KM) i dwóch rodzajów skrzyni biegów (manualnej 5-stopniowej lub sekwencyjnej, zrobotyzowanej). Dopełnieniem gamy jest 695 Biposto, „najmniejszy supersamochód", który dzięki swoim 190 KM „zamontowanym" w cywilnej wersji, zapewnia emocje i technologię takie, jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym.

inf/zdjęcie FIAT

Zasoby powiązane


Reklama