Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Alfa Romeo Stelvio - komfort, dobre samopoczucie i... gama

Alfa Romeo Stelvio - komfort, dobre samopoczucie i... gama

Alfa Romeo Stelvio zapewnia poczucie pełnej kontroli i panowania nad drogą, przede wszystkim dzięki podwyższonej pozycji kierowcy i nowemu selektorowi Alfa DNA. Dodatkowo, nowy model wnosi do świata średnich rozmiarów SUV-ów premium ducha włoskiej gościnności: jego kabina pasażerska oraz jego wyposażenie faktycznie odtworzają atmosferę wytwornego salonu, w którym stykają się ekskluzywność, wysmakowanie i elegancja. Najlepszym dowodem na to są wnętrza zaskakujące zestawieniami kolorystycznymi oraz wysoką jakością materiałów, jak również powszechnie panujący luksus, zapewniony m. in. przez dwustrefową klimatyzację oraz wyszukany system multimedialny Alfa Connect. Nie istnieje jednak prawdziwa gościnność bez przyjemności słuchania muzyki: dlatego Stelvio oferuje wyszukane nagłośnienie audio – w niektórych przypadkach z subwooferem – które pozwala poczuć emocje jak w sali koncertowej, oczarowując całkowicie dźwiękiem wszystkich pasażerów. Tak więc, nowy SUV Stelvio skierowany jest do tych, którzy kochają towarzystwo, komfort i włoski gust.

 

Pełna kontrola na drodze, również dzięki podwyższonej pozycji za kierownicą.

Alfa Romeo Stelvio została zaprojektowana i wyprodukowana z uwzględnieniem życzeń i nowych wymagań związanych z mobilnością. Ustawienia jazdy są niezwykle nowoczesne: podwyższona płaszczyzna siedzenia pozwala dominować nad drogą, nie ujmując niczego z przyjemności jazdy typowej dla sportowego samochodu z logo Alfa Romeo. Odczucie to wzmaga duże przeszklenie, a ergonomiczne i otulające siedzenia nadają jeździe jeszcze bardziej sportowego charakteru.

Oryginalne i wysokiej klasy materiały w wyrafinowanej kabinie pasażerskiej.

Wybór kolorystyki wnętrza zgrał się z wyborem materiałów: mamy więc zastosowanie wysokiej klasy materiałów, jak: aluminium, prawdziwe drewno, skóry zwierzęce i tkaniny - które zostały wybrane ze względu na swój przyjemny wygląd i dotyk - i zestawione tak, by wyczuwalne było wykonanie ręką człowieka. Z jednej strony więc Alfa Romeo przypomina o swojej tradycyjnej rzemieślniczej dbałości o wykończenie wnętrz, z drugiej zaś, dzięki tym nowym i oryginalnym zestawieniom materiału i koloru, udowodnia, że eleganckie połączenia kolorystyczne stały się już cechą charakterystyczną jej produktów.

 

Alfa Connect 3D Nav 8,8” - najwyższy poziom systemów multimedialnych.

Alfa Romeo Stelvio wyposażona jest w innowacyjny system Alfa Connect – opracowany we współpracy z Magneti Marelli – zapewniający zaawansowany zestaw funkcji i możliwości, wśród których wyróżnia się interfejs HMI najnowszej generacji, gdzie zarządzanie systemem odbywa się poprzez kontroler Rotary Pad i wyświetlacz TFT, zintegrowany z deską rozdzielczą samochodu (6,5 lub 8,8-calowy o wysokiej rozdzielczości). Dzięki zastosowaniu technologii „Optical bonding", użytkownik może korzystać z wyświetlacza o doskonałej jakości wizualizacji i czytelności. System Connect 3D Nav jest wyposażony w zaawansowany system rozpoznawania głosu umożliwiający pełną łączność z wszystkimi mobilnymi urządzeniami (telefony komórkowe, smartfony, tablety z systemem operacyjnym Apple iOS i Android). Zamontowany w nowym SUV-ie Alfa Romeo najnowszej generacji system multimedialny, oprócz zarządzania cyfrowym radiem DAB oraz cyfrowym dźwiękiem o standardzie hi-fi, ma możliwość wykonywania połączeń telefonicznych przez Bluetooth za pomocą komend głosowych i pozwala na odtwarzanie dźwięku z urządzeń USB i smartfonów. Wreszcie, system posiada funkcję nawigacji z mapami 3D o wysokiej rozdzielczości. W całej gamie w standardzie montowany jest system z wyświetlaczem 6,5-calowym (na zamówienie również z funkcją nawigacji 2D), natomiast jako opcja występuje Connect 3D Nav 8,8”, oferująca funkcję nawigacji z mapami o wysokiej rozdzielczości 3D i szybkim obliczaniem tras, które są dostępne nawet bez sygnału GPS, za pośrednictwem technologii Dead Reckoning. Ma on również możliwość aktualizacji map TomTom przez USB oraz wyświetlenia informacji na temat stylu jazdy w połączeniu z selektorem Alfa DNA.

 

Alfa DNA.

Alfa Romeo Stelvio oferuje nowy selektor Alfa DNA, który modyfikuje dynamiczne zachowanie samochodu w oparciu o wybory dokonywane przez kierowcę: Dynamic, Natural, Advanced Efficient (tryb Eco).

Dokładnie mówiąc, tryb Dynamic sprzyja wysokim osiągom oraz szybkiej reakcji. Reakcja układu kierowniczego jest bardziej precyzyjna, hamowanie szybsze, a systemy kontroli elektronicznej pozwalają cieszyć sportową jazdą. Tryb Natural natomiast jest idealny do jazdy po mieście i autostradach. Zachowanie dynamiczne jest ukierunkowane na komfort i wydajność. Wreszcie, dzięki nowemu trybowi Advanced Efficiency można zmaksymalizować wydajność energetyczną i zredukować do minimum poziom emisji spalin.

Doskonała ładowność i elektronicznie sterowane drzwi tylne z regulowanym otwieraniem.

Oprócz porywającej jazdy, Alfa Romeo Stelvio gwarantuje też najwyższy poziom komfortu oraz wszechstronności, typowe dla tej kategorii pojazdów. Na przykład,
525-litrowy bagażnik dorównuje najlepszym konkurentom i ma wygodną pokrywę tylną otwieraną elektrycznie, która może być skonfigurowana - bezpośrednio przez selektor Alfa Rotary - na ośmiu różnych poziomach ustawienia, zapewniających optymalny dostęp do bagażnika. Ponadto, kabina pasażerska oferuje dużą przestrzeń, pozwalającą czerpać pasażerom przyjemność z jazdy.

Wysokiej jakości systemy audio zapewniające niezwykłe doznania muzyczne.

W całej gamie w standardzie montowane jest doskonałe nagłośnienie audio, wyposażone w osiem głośników (4 niskotonowe i 4 wysokotonowe). Ponadto, na zamówienie dostępne są dwa inne systemy: pierwszy może liczyć 10 głośników (4 nisko tonowe, 4 wysokotonowe, jeden średniotonowy oraz jeden subwoofer umieszczony w bagażniku), natomiast drugi, wyprodukowany przez Harman Kardon, może poszczycić się 14 głośnikami (4 niskotonowymi, 4 wysokotonowymi, 5 średniotonowymi oraz jednym subwooferem).

 

Pełna gama pozwalająca spełnić wszelkie wymagania Klientów prywatnych, firmowych i flotowych.

Gama składa się z trzech poziomów wyposażenia (Stelvio, Super i Business), dwóch silników (turbo benzyna o mocy 280 KM i Diesel o mocy 210 KM), zestawionych z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4 Q4. Klient może wybrać spośród 13 kolorów nadwozia i 13 wzorów aluminiowych felg 17”, 18”, 19” i 20”.

Gama zostanie uzupełniona o kolejne, nowe zespoły napędowe, w tym silnik 2.0 turbo benzyna o mocy 200 KM oraz 2.2 Diesel o mocy 180 KM, obydwa z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4 Q4. Silnik 2.2 Diesel o mocy 180 KM będzie również dostępny z napędem na tył.

Podstawowe wyposażenie nowego SUV-a Alfy Romeo przewiduje bogate standardowe wyposażenie obejmujące: system Connect 6,5", selektor Alfa Rotary, nagłośnienie audio premium z 8 głośnikami, selektor Alfa DNA z nowym trybem Advanced Efficiency oraz 3,5-calowy zestaw wskaźników z kolorowym wyświetlaczem. Z zewnątrz samochód wyróżniają aluminiowe felgi 17’’, halogenowe światła przednie oraz lampy tylne led, natomiast wewnątrz występuje skórzana kierownica z wbudowanym przyciskiem włączania oraz fotele obszyte tkaniną w kolorze czarnym (przednie z 6 poziomami ustawienia) takim, w jakim występuje też deska rozdzielcza, panele drzwi oraz dywaniki, nadając wyrazistego sportowego zacięcia. Pośród elementów standardowego wyposażenia wyróżniają się też systemy bezpieczeństwa, takie jak Integrated Brake System (IBS), Lane Departure Warning (LDW), Forward Collision Warning (FCW) z Autonomous Emergency Brake (AEB) oraz system rozpoznawania pieszych. Wreszcie, dopełnieniem wyposażenia wersji Stelvio jest tempomat, przednie i tylne czujniki parkowania, pokrywa tylna otwierana elektrycznie, jak i czujniki zmierzchu i deszczu.

Do kompletnego wyposażenia Stelvio, wersja Super dodaje ekskluzywne, wyróżniające elementy wyposażenia wnętrza i nadwozia: aluminiowe felgi 18”, fotele ze skóry i tkaniny w trzech wersjach kolorystycznych (czarne i dwukolorowe czarno-brązowe i czarno-czerwone), deskę rozdzielczą i panele drzwi w trzech odcieniach (czarnym, czarno-brązowym lub czarno-czerwonym) oraz nakładkę ochronną na progi drzwiowe z wstawką ze stali.

Duża uwaga została zwrócona na floty - dla tego typu Klienteli została opracowana specjalna wersja wyposażenia: Stelvio Business. Samochód dostępny tylko z silnikiem diesel, został wyposażony w system Alfa Connect 2D Nav 6,5’’, światła Bi-Xenon 35W z technologią AFS oraz zamykane elektrycznie lusterka. Ma więc wszystko, aby podróż tych, którzy jeżdżą Alfą Romeo Stelvio, czy to do pracy, czy poza nią, była wyjątkowa i przyjemna.

Na zamówienie, Klient Stelvio Super może zindywidualizować swojego SUV-a, dzięki kilku ekskluzywnym elementom zebranym w dwa pakiety. Pakiet Luxury obejmuje podgrzewaną skórzaną kierownicę, fotele pokryte szlachetną skórą „Pieno Fiore” (dostępne w kolorze czarnym, brązowym, czerwonym i beżowym) z elektryczną regulacją oraz system podgrzewania, jak i wstawki z prawdziwego drewna (możliwość wyboru jasnego lub ciemnego odcienia), dywaniki czarne lub beżowe dopasowane do kolorystyki wnętrza. Ponadto, dostępny jest Pakiet Sport, który zawiera: sportową podgrzewaną kierownicę ze specjalną rękojeścią i skórzanym poszyciem, regulowane elektrycznie i podgrzewane sportowe skórzane fotele, wstawki z aluminium i zespół pedałów ze stali.

Zasoby powiązane


Reklama