Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Alfa Romeo triumfuje w 1000 Miglia 2022 razem z 6C 1750 SS Zagato (1929)

dokument
pobierz +

W dniu 18 czerwca br. , o godzinie 6.15 rozpoczął się ostatni etap 40. edycji 1000 Miglia 2022. Tegoroczny wyścig ponownie potwierdził nierozerwalną więź łączącą markę Alfa Romeo ze słynną „Czerwoną Strzałę” („Freccia Rossa"): na najwyższym stopniu podium w Brescii uplasowała się bowiem Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato z 1929 roku, prowadzona przez załogę w składzie Andrea Vesco i Fabio Salvinelli z zespołu Villa Trasqua, jednego ze sponsorów wyścigu.

Ostatnie kilometry przed triumfalnym wjazdem do Brescii

Ostatni etap, z Parmy do Brescii, prowadził przez miejsca, w których krzyżują się przeszłość i teraźniejszość Alfy Romeo, w tym między innymi tor wyścigowy Varano De' Melegari i tor Monza, który w tym roku obchodzi swoje 100-lecie. To był epicki wyścig, który po przejechaniu przez różne regiony Włoch, kolebkę włoskiej motoryzacji, powraca do Lombardii, regionu, w którym wymyślono i w którym odbywa się „najpiękniejszy wyścig na świecie”.

Na zakończenie nastąpił triumfalny wjazd do Brescii, gdzie na Viale Venezia odbyła się tradycyjna parada. Tak, jak w trakcie całego rajdu, podczas przejazdu 1000 Miglia publiczność zgromadzona wzdłuż ulic z ogromnym entuzjazmem witała uczestników wyścigu, od Brescii do Rzymu i z powrotem, na każdym placu i skwerze: spontaniczne i entuzjastyczne spotkania powtarzające się z roku na rok. Uwaga publiczności skierowana była na „podróżujące muzeum", a ogromne zainteresowanie i słowa podziwu wzbudziła nowa Alfa Romeo Tonale z oficjalnej floty wspierającej zawody, która debiutuje w salonach dealerskich na głównych rynkach w Europie i może być podziwiana przez całe „Plemię” fanów marki. Na całej trasie przejazdu, Alfa Romeo Tonale spotkała się z niezwykłym przyjęciem, tak niezwykłym jak cała tegoroczna edycja 1000 Miglia, która gościła w najpiękniejszych miejscowościach włoskiego półwyspu i zakończyła się zwycięstwem Alfy Romeo

inf Alfa Romeo


Reklama