Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Nowa KONA Hybrid

dokument
pobierz +

Zmodernizowany wygląd wnętrza

Nowa KONA Hybrid dostępna będzie z dedykowanym dla wersji hybrydowej pakietem wykończenia wnętrza. W skład pakietu będą wchodzić białe akcenty znajdujące się wokół kratek nawiewu klimatyzacji oraz dźwigni zmiany biegów, a także szara podsufitka i wykończenie w kolorze fortepianowej czerni elementów takich jak klamki wewnętrzne, wstawki na kierownicy czy obudowy nawiewów.

W standardowym wyposażeniu model dostępny jest z czarną materiałową tapicerką wykończoną białymi szwami. Klienci mogą wybrać także tapicerkę skórzano-materiałową lub skórzaną wykończoną białymi lamówkami.

Oprócz dedykowanej dla wersji hybrydowej pakietu wnętrza White dostępne będą także pakiety Lime oraz Red dobrze znane użytkownikom z modelu KONA. Kolorowe akcenty pojawiają się wokół kratek nawiewu klimatyzacji, dźwigni zmiany biegów, przycisku do uruchamiania silnika. Ponadto w pakietach Lime oraz Red pasy bezpieczeństwa są w kolorze odpowiednio limonkowym lub czerwonym, a klamki wewnętrzne wykończone są lakierem w kolorze fortepianowej czerni. Kierownica obszyta została perforowaną skórą i wykończona kontrastowa nicią w kolorze odpowiednio limonkowym lub czerwonym.

KONA Hybrid oferuje pasażerom maksymalny poziom wygody. Podgrzewana kierownica zapewni ciepło i komfort nawet w najchłodniejsze dni. Przednie fotele dostępne są z 3-stopniowym podgrzewaniem, a także opcjonalnie z 3-stopniowym wentylowaniem. Tylne siedzenia także mogą być podgrzewane, aby zapewnić komfort pasażerom podróżującym z tyłu.

Stylowy design nadwozia

Nowa KONA Hybrid posiada ten sam wyrazisty design, co modele KONA i KONA Electric. W przedniej części pojazdu znajduje się kaskadowy grill będący znakiem rozpoznawczym marki Hyundai. Charakterystyczne podwójne reflektory dostępne są we w pełni ledowej technologii.

Poza kolorem launchowym Blue Lagoon z czarnym dachem, podobnie jak model KONA, KONA Hybrid dostępna jest także w innych konfiguracjach kolorystycznych, a kontrastowe kolory dachu to również Phantom Black oraz Dark Knight. Klienci mogą wybiera

pomiędzy dwoma nowo zaprojektowanymi, dedykowanymi wzorami felg aluminiowych. W standardzie oferowane są felgi 16-calowe, a opcjonalnie można wybrać 18-calowe obręcze ze stopów lekkich.

Szeroki pakiet systemów bezpieczeństwa

Dla zapewnienia komfortowej i bezpiecznej jazdy, nowa KONA Hybrid została wyposażona w kompleksowy pakiet technologii Hyundai SmartSense™. Najnowsze systemy wspomagania kierowcy stale monitorują środowisko wokół pojazdu, aby chroni kierowcę przed potencjalnymi zagrożeniami podczas jazdy.

Systemy, w które została wyposażona nowa KONA Hybrid to m. in. system ostrzegania przed kolizjami czołowymi z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA), inteligentny tempomat (SCC) z funkcją zatrzymywania i ponownego ruszania, który w porównaniu ze standardowym tempomatem pozwala na automatyczne hamowanie i przyspieszanie, wykorzystując przednie czujniki radarowe, aby utrzyma

stałą prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu. Jeśli poprzedzający samochód zatrzyma się, system Stop & Go hamuje, aż do zatrzymania się samochodu i przyspieszy do żądanej prędkości, gdy tylko droga będzie wolna. Jeśli pojazd zatrzyma się na dłużej niż trzy sekundy, kierowca musi ponownie włączy

system za pomocą przycisku na kierownicy lub krótko naciskając pedał gazu. Opcjonalnie dostępny jest także asystent podążania na pasie ruchu (LFA), który utrzymuje pojazd na środku zadanego pasa ruchu oraz system inteligentnego ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLW), który wykorzystuje kamerę czołową oraz informacje dostarczane przez system nawigacji do wyświetlania w czasie rzeczywistym znaków ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania. Innymi dostępnymi opcjami są: system ostrzegania o pojazdach w martwym polu (BCW) oraz system ostrzeganie o ruchu poprzecznym podczas cofania (RCTA). W nowym modelu KONA Hybrid dostępny jest również elektroniczny hamulec postojowy (EPB).

Najnowocześniejsza technologia optymalizująca zużycie paliwa

Nowa KONA Hybrid została wyposażona w system wspomagania oszczędnej jazdy (Eco DAS), który pomaga zmniejszyć zużycie paliwa oraz zminimalizować zużycie hamulców. Tryb żeglowania analizuje informacje drogowe z systemu nawigacji, aby poinformować kierowcę o zbliżającej się konieczności hamowania (np. zmiana kierunku, skrzyżowanie, zjazd z autostrady) i może być aktywowany w zakresie prędkości od 40 do 160 km/h.

Eco DAS posiada dodatkowo funkcję inteligentnego zarządzania energią podczas podjazdów i zjazdów. Gdy przed przewidywanym podjazdem bateria jest pusta, KONA Hybrid zwiększa pracę silnika spalinowego w celu ładowania akumulatora. Natomiast kiedy osiągnięty jest dostateczny poziom naładowania baterii podczas jazdy w dół, interweniuje silnik elektryczny, aby zminimalizować zużycie paliwa, a energia jest odzyskiwana przy jednoczesnym hamowaniu regeneracyjnym.

Jeszcze lepsze wrażenia z jazdy

KONA Hybrid została wyposażona w 6-biegową dwusprzęgłową responsywną skrzynię biegów. Dzięki niżej zamontowanemu akumulatorowi samochód ma również niżej położony środek ciężkości, co sprawia, że przyjemność z prowadzenia jest jeszcze większa. W trybie eco istnieje możliwość hamowania odzyskowego za pomocą łopatek znajdujących się przy kierownicy. Po przełączeniu w tryb sport łopatki umożliwiają ręczną zmianę biegów.

Ceny i wersje wyposażenia

Nowa KONA Hybrid dostępna będzie w trzech wersjach wyposażenie: Comfort, Style oraz Premium. Do wersji z napędem hybrydowym będzie można zamówić pakiety znane już z wersji spalinowych. Ceny modelu w wersjach bazowej odpowiednio Comfort, Style i Premium to 99 900 zł, 105 900 zł i 123 900 zł.


Reklama