Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Honda - urządzenie wspomagające chodzenie

dokument
pobierz +

Honda rozpocznie leasing przyrządu wspomagającego chodzenie Walking Assist Device

W listopadzie bieżącego roku Honda Motor Co., Ltd. rozpocznie sprzedaż - na zasadach leasingu - przyrządu wspomagającego chodzenie - Walking Assist Device, który może być wykorzystywany w rehabilitacji ruchowej w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych w Japonii.

Honda prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad Walking Assist Device już od 1999 roku. Inżynierowie firmy wykorzystują również wyniki badań dotyczących teorii chodu ludzkiego, zebrane podczas prac nad humanoidalnym robotem ASIMO.

Dzięki kooperacji z około 50 szpitalami i innymi placówkami w Japonii, pewna liczba egzemplarzy przyrządu wspomagającego chodzenie znajduje się już w eksploatacji, co pozwoliło Hondzie zoptymalizować jego funkcje. Poprzez umożliwienie sprzedaży leasingowej, Honda chce zwiększyć dostępność urządzenia w szpitalach i placówkach rehabilitacyjnych w całej Japonii.

Walking Assist Device sprawia, iż użytkownik może się swobodnie poruszać w oparciu o model wahadła odwróconego, stanowiący podstawę teorii chodu dwunożnego. Urządzenie opracowane przez Hondę może być wykorzystywane w rehabilitacji ruchowej lub treningu ruchowym, pod nadzorem lekarza lub terapeuty.

Informacje dodatkowe

Plan sprzedaży na zasadach leasingu (w Japonii w pierwszym roku): 450 sztuk. Cena w leasingu: 45 000 jenów miesięcznie (w tym koszt corocznego przeglądu oraz sesji szkoleniowej dla dwóch osób z wykorzystaniem prawdziwego urządzenia), okres leasingu - 36 miesięcy

Kluczowe funkcje przyrządu Walking Assist Device:

Kompaktowe rozmiary i lekka masa własna to zasługa zastosowania płaskich silników oraz systemu sterowania opracowanego niezależnie przez Hondę.

Zastosowanie struktury z wieloma pasami ułatwia zakładanie i zdejmowanie przyrządu.

Zastosowanie systemu regulacji umożliwia wykorzystywanie przyrządu przez osoby o różniej budowie ciała.

Urządzenie Walking Assist Device obejmuje funkcję pomiarową, która przedstawia unikatowe cechy chodu oraz status treningowy każdego użytkownika na tablecie informacyjnym.

Dostępne są trzy tryby treningowe:

1) Tryb Following: Przyrząd Walking Assist Device wpływa na ruchy nóg użytkownika w oparciu o charakterystykę jego chodu.

2) Tryb Symmetric : W oparciu o charakterystykę chodu użytkownika, Walking Assist Device pomaga wykonywać symetryczne ruchy obiema kończynami dolnymi, takie jak zginanie i prostowanie nóg.

3) Tryb Step : Urządzenie Walking Assist Device w sposób powtarzający się wpływa na wykonywanie kroków przez użytkownika, aby wywołać funkcję kołysania*, która ułatwia swobodne przenoszenie ciężaru ciała.

*Przenoszenie ciężaru ze stopy na śródstopie i ze śródstopia na palce.

inf/zdjęcia HONDA


Reklama