Reklama

Elektronika - Bezpieczeństwo - elektroniczni asystenci ruchu

Jazda w ciemnościach: SEAT Ateca w ekstremalnym teście   - FILM

  
- Jak to!? Z zasłoniętymi szybami? To nie może się udać! - niedowierzał Stefan, niemiecki turysta, który razem z żoną wziął udział w niecodziennym eksperymencie SEAT-a w Barcelonie. Marka zaprosiła przechodniów do testu systemu kamer 360° w nowym modelu swojego samochodu, który ma najwięcej technologicznych rozwiązań w swoim segmencie. Uczestnicy sprawdzali, czy można bezkolizyjnie prowadzić SEAT-a Ateca z zasłoniętymi szybami!
W aucie na pasażerów czekał instruktor, który wytłumaczył im zasady testu. Zadaniem Stefana było poprowadzić samochód zgodnie z wytyczoną trasą, bez najeżdżania na linie. Kierowca musiał całkowicie zaufać nowym technologiom w pierwszym SUV-ie SEAT-a. W czasie jazdy z zasłoniętymi szybami, szczególnie pomocny okazał się system czterech kamer 360° monitorujący pole wokół pojazdu.
Niecodzienne doświadczenie Stefan porównał do gry komputerowej. Mimo, że prowadził auto mając ograniczoną widoczność, ze zdumieniem przyznał, że system kamer świetnie się sprawdza, a on doskonale radzi sobie z jazdą po torze. Cały test przebiegł sprawnie, przeplatany wybuchami śmiechu dochodzącymi z tylnego siedzenia, skąd całość oglądała żona Stefana.
System kamer 360° to tylko jeden z przykładów z szerokiego pakietu rozwiązań technologicznych w nowym modelu SEAT-a. Precyzyjna nawigacja wyświetlana na ekranie świetnie sprawdza się nie tylko w ekstremalnych warunkach.
inf/zdjęcia/film SEAT


Zasoby powiązane


Reklama