Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Mercedes SL Wnętrze: sportowa atmosfera, komfortowe warunki

dokument
pobierz +

Minimalne szczeliny i w pełni tapicerowane okładziny bocznych podszybi to tylko dwa przykłady najwyższych standardów panujących w kabinie SL-a. Nastrojowe oświetlenie w trzech kolorach do wyboru (słoneczna czerwień, polarny błękit i polarna biel) zapewnia przyjemną atmosferę po zmroku. Górna część deski rozdzielczej płynnie łączy się z panelami drzwi, a okrągłe otwory wentylacyjne nawiązują do kabin klasycznych sportowych aut.

Trójramienna kierownica ma stelaż z magnezu, wysokiej klasy wykończenie i ergonomicznie wyprofilowany, podcięty u dołu wieniec. Moduł poduszki powietrznej obszyto skórą nappa. Dwanaście przycisków zapewnia błyskawiczny dostęp do menu nawigacji na panelu wskaźników i umożliwia obsługę systemu audio, telefonu oraz sterowania głosowego, a aluminiowe manetki zmiany biegów pozwalają na błyskawiczną zmianę przełożeń.

Zestaw wskaźników z zatopionymi w tubach prędkościomierzem i obrotomierzem łączy klasyczne wzornictwo z nowoczesną technologią. Oznaczenia i wskazówki mają nowy, sportowy design. Do 60 km/h prędkość jest wyskalowana co 10 km/h, a po uruchomieniu zapłonu „wiszące” na godzinie 6 wskazówki wędrują na chwilę na koniec skali. W tej samej chwili kierowcę wita wizerunek stojącego przodem SL-a na kolorowym wyświetlaczu TFT między wskaźnikami.

Konsolę środkową zdobią kunsztownie wykonane detale, takie jak analogowy zegarek (opcja). Jego nowa grafika nawiązuje do wzoru wskaźników. Zależnie od wybranego trybu jazdy DYNAMIC SELECT wyświetlacz multimediów prezentuje szereg parametrów: przyspieszenie wzdłużne i poprzeczne (w postaci wykresu siły G) lub aktualny moment obrotowy i moc silnika. W centralnym podłokietniku dostępne są teraz dwa porty USB.

Szeroka oferta skórzanych tapicerek i okładzin pozwala na kompleksową indywidualizację kabiny. W ofercie debiutuje nowy kolor - brąz siodłowy - łączony ze skórą nappa lub skórą nappa Exclusive.

inf/zdjęcia/filmy MERCEDES

Zasoby powiązane


Reklama