Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Dzieło motoryzacjnej sztuki - "Krakowski Lexus LFA" na sprzedaż. Cena 2,8 mln zł

dokument
pobierz +

Jak każdy Lexus LFA, samochód został wyprodukowany na indywidualne zamówienie i skonfigurowany dokładnie według życzeń nabywcy. Do czerwonego, metalizowanego lakieru karoserii dobrano ciemnografitowe felgi i czerwone zaciski hamulcowe, wnętrze zyskało brązowo-beżowy wystrój z brązową kierownicą i czarną podsufitką, zaś skórzana tapicerka została wykończona czerwoną nitką. Według menedżerów Lexusa jest to jedyna taka konfiguracja kolorystyczna na świecie. Budowa, wyposażanie oraz dostawa auta do Polski zajęły blisko rok. Samochód, wyprodukowany w ostatnim roku produkcji modelu (numer seryjny 447), został zarejestrowany w grudniu 2012 roku. Cena tego wyjątkowego auta, które od opuszczenia fabryki przejechało zaledwie 5663 km, to 2,8 mln złotych.

Ekskluzywne sportowe coupe z lekkim i wytrzymałym nadwoziem wykonanym z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym napędzane jest wolnossącym, dziesięciocylindrowym silnikiem widlastym o pojemności skokowej 4,8 l i mocy 560 KM, współpracującym z sześciobiegową, sekwencyjną przekładnią automatyczną.

Jak powiedział nam Michał Akszak-Okińczyc -Dyrektor Stacji Lexus Kraków- model ten jest prawdziwym rodzynkiem w świecie motoryzacji. Wyprodukowano zaledwie 500 takich pojazdów, co dla majętnych miłośników motoryzacji czyni je prawdziwym obiektem marzeń. Stąd też niewykluczone, że model wcale nie trafi do polskiego, ani nawet europejskiego klienta....

Na marginesie warto dodać, że model w grudniu 2012 został sprzedany za 2 mln zł


Reklama