Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Cyfrowe innowacje PEUGEOT przenoszą przyjemność z jazdy w nowy wymiar

dokument
pobierz +

Marka PEUGEOT od 132 lat znajduje się niezmiennie w czołówce pod względem technologicznych innowacji – od modelu Type 1 z 1889, aż po nowy PEUGEOT 308 z 2021 roku. Dziś o innowacyjności modeli decyduje głównie elektronika i oprogramowanie. Do najnowszych osiągnięć należą: PEUGEOT i-Cockpit®, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, ekosystem zelektryfikowanych samochodów i bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania pokładowego („over the air”). Wszystkie te technologie zostały wykorzystane w nowym PEUGEOT 308.

Od czasu powstania PEUGEOT przeszedł wszelkiego rodzaju rewolucje: przemysłową, technologiczną, polityczną, społeczną, a teraz także cyfrową.

Nowa cyfrowa rewolucja rozpoczęła się na początku XXI w. i trwa do chwili obecnej, nabierając coraz większego tempa. Marka PEUGEOT szybko się do niej dostosowała, wprowadzając innowacje już nie tyle natury mechanicznej, co wirtualnej.

 

PEUGEOT i-Cockpit® - cyfrowy interfejs przyjemności

Wprowadzony na rynek w październiku 2021 roku nowy PEUGEOT 308 zaoferował klientom najwyższej klasy innowację — nowej generacji PEUGEOT i-Cockpit®, zmieniony pod względem ergonomii, designu, jakości materiałów, jakości wykończenia oraz technologii, uzupełniony o zupełnie nowy interfejs cyfrowy. PEUGEOT i-Cockpit® (kompaktowa kierownica, zespół zegarów na linii wzroku kierowcy, centralny ekran dotykowy, ergonomiczna budowa i starannie dobrane materiały w kabinie) stał się jednym z wyróżników marki. Każda nowa generacja jest systematycznie wzbogacana i unowocześniana, aby zapewniać użytkownikom jeszcze mocniejsze i przyjemniejsze doznania z jazdy.

PEUGEOT i-Cockpit® nowego PEUGEOT 308 został wyposażony w i-Connect® Advanced - ultranowoczesny, intuicyjny i połączony ze światem system informacyjno-rozrywkowy.

Umieszczony na linii wzroku cyfrowy zespół zegarów ma 10-calowy ekran cyfrowy, dostępny już od poziomu wyposażenia Active Pack. W wersji GT zyskuje nawet możliwość wyświetlania obrazów w 3D. Interfejs jest łatwy w konfiguracji i personalizacji. Oferuje możliwość wyboru kilku trybów wyświetlania (nawigacja TomTom z dostępem do Internetu, radio/multimedia, systemy wspomagania kierowcy, przepływy energii…) sterowanych za pomocą przełącznika zespolonego.

Od wersji wyposażenia Allure, nowy PEUGEOT 308 ma wirtualne, w pełni konfigurowane przełączniki klawiszowe i-toggle, które zastępują fizyczny czołowy panel klimatyzacji.

Każdy z przełączników i-toggle stanowi skrót do ustawień funkcji wstępnie zdefiniowanych przez użytkownika, takich jak klimatyzacja, lista kontaktów, stacje radiowe i parametry uruchamiania aplikacji. Są one umieszczone na wprost siebie na głównym ekranie, jak otwarta książka, wprowadzając unikatowy w tym segmencie samochodów poziom technologicznego zaawansowania i stylistyki.

Jeszcze bardziej zaawansowane systemy wspomagania kierowcy

Wprowadzone w nowym PEUGEOT 308 systemy wspomagania kierowcy najnowszej generacji stanowią uzupełnienie jednej z najbogatszych w tym segmencie ofert technologii pokładowych. W efekcie zapewniająwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego, połączony z coraz wyższym poziomem komfortu użytkowania.

Wprowadzenie w 2022 roku pakietu Drive Assist 2.0. pozwoli na zrobienie kolejnego kroku w stronę jazdy półautonomicznej. W jego skład wchodzi aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go (w wersji z automatyczną skrzynią biegów EAT8) oraz funkcja utrzymania samochodu na pasie ruchu. Do tego dochodzą 3 nowe funkcje, które będą aktywne na drogach dwujezdniowych:

  • Półautomatyczna zmiana pasa ruchu : system proponuje kierowcy, przy prędkościach od 70 do 180 km/h, wyprzedzenie pojazdu znajdującego się z przodu i powrót na dotychczasowy pas ruchu;

  • Zalecenie dostosowania prędkości : system z odpowiednim wyprzedzeniem sugeruje kierowcy dostosowanie prędkości samochodu (przyspieszenie lub zwolnienie) zgodnie ze znakami ograniczenia prędkości;

  • Dostosowanie prędkości na zakrętach : pozwala zoptymalizować prędkość samochodu do profilu zakrętu przy prędkościach do 180 km/h.

Kompletny cyfrowy ekosystem dla zelektryfikowanych wersji modeli:

Aby wesprzeć swoich klientów w przechodzeniu na napęd elektryczny, marka PEUGEOT wprowadza gamę usług z różnych obszarów. Są one dostępne dla wszystkich użytkowników zelektryfikowanych modeli marki, w tym oczywiście dla użytkowników PEUGEOT 308 z napędem hybrydowym typu plug-in. Klienci zyskują dzięki nim większy spokój i przyjemność użytkowania.

PEUGEOT Easy-Charge ułatwia dostęp do różnych opcji ładowania i proponuje ofertę ładowania samochodu w domu lub w biurze z różnego rodzaju urządzeń: wzmocnione gniazdo domowe, WallBox, Smart WallBox itd.

PEUGEOT Easy-care - zapewnia klientom bezstresowe poznawanie działania modeli elektrycznych, aby mogli komfortowo korzystać ze swoich samochodów i oferuje:

  • Nowe symulatory i cyfrowe trasy, dostępne na stronach internetowych marki PEUGEOT, które pomagają w lepszym poznaniu napędu elektrycznego,

  • Odpowiednio dostosowane umowy serwisowe oraz pomoc drogową , które mogą być uwzględnione w ofercie finansowania, aby klient mógł bezstresowo korzystać z samochodu,

  • Wydawany przy przeglądachcertyfikat stanu akumulatora trakcyjnego, który ułatwia odprzedaż samochodu dzięki zagwarantowaniu dobrej pojemności akumulatora.

  • Ośmioletnią gwarancję (lub do przebiegu 160 000 km) na akumulator trakcyjny.

Z poziomu aplikacji MyPeugeot® w smartfonie lub z głównego ekranu samochodu możliwe jest:

  • Uruchomienie lub zaprogramowanie ładowania, jeśli samochód jest podłączony do gniazda, wstępne schłodzenie lub ogrzanie kabiny i urządzeń elektrycznych. Oprócz zwiększania poziomu komfortu, funkcja ta pozwala zwiększyć zasięg akumulatora i sprawność energetyczną samochodu.

  • Monitorowanie, programowanie, uruchamianie oraz odraczanie ładowania akumulatora trakcyjnego.


OVER THE AIR: kwintesencja cyfrowej innowacji i dyskretnego postępu

Wprowadzony w nowym PEUGEOT 308 nowy, w 100% cyfrowy system aktualizacji umożliwia bezprzewodowe zdalne („over the air”) pobranie pokładowego systemu operacyjnego lub pakietów programów wprowadzających udoskonalenia, aktualizacje i poprawki oprogramowania pokładowego. Praktyczną zaletą systemu jest bezsprzecznie fakt, że aktualizacje poprawiające działanie samochodu nie wymagają już od klienta wizyt u koncesjonera.


Na życzenie klienta również nowe aplikacje (np. nawigacja, parkowanie, wynajem itp.) będą mogły być przesyłane w sposób nieodczuwalny dla kierowcy: parametry użytkowe samochodu zostaną poprawione bez zabierania czasu klientowi.

Plasująca się w czołówce cyfrowej rewolucji marka PEUGEOT zapewnia swoim użytkownikom coraz przyjemniejsze doznania z jazdy. Od nowej generacji PEUGEOT i-Cockpit® poprzez systemy wspomagania kierowcy i usługi mobilne aż po udoskonalanie aplikacji Over the Air, PEUGEOT łączy swoich użytkowników z bardziej bezpieczną, spokojną i atrakcyjną przyszłością.

inf Peugeot


Reklama