Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Stacja paliw przyszłości

dokument
pobierz +

Nissan, czołowy producent samochodów elektrycznych, przedstawił pierwsze migawki ze swojej wizji „stacji paliw przyszłości” – koncepcji opracowanej wspólnie z Foster + Partners, innowacyjną pracownią architektoniczną, znaną z takich projektów jak słynny budynek „Gherkin” w Londynie, pierwsze w pełni ekologiczne miasto Masdar w ZEA czy siedziba Apple w Kalifornii.

W 20‑sekundowym zwiastunie wideo można zobaczyć zapowiedź ostatecznej koncepcji, która zostanie zaprezentowana w marcu przyszłego roku.

David Nelson, dyrektor ds. wzornictwa w Foster + Partners: „ Wyobraźmy sobie przyszłość za 10 lat. Autonomiczne samochody, sztuczna inteligencja i kompleksowa łączność zbliżają się wielkimi krokami, a naszym zadaniem, jako architektów, jest inspirowanie do tych zmian i ich wspieranie ”.

Wyprzedzanie wydarzeń w tej dziedzinie i integrowanie technologii, aby zaoferować mieszkańcom miast pełną wygodę ma zasadnicze znaczenie dla stworzenia metropolii, które będą nam służyć

”.


W ubiegłym miesiącu Nissan zaprezentował urządzenie o mocy 7 kW, za pomocą którego można w ciągu nocy naładować większy zespół akumulatorowy – taki jak zapewniający zasięg 500 km zestaw o mocy 60 kW, który jest obecnie opracowywany w centralnym ośrodku badawczo-rozwojowym Nissana w Atsugi w Japonii.

Richard Candler, dyrektor generalny Nissana ds. strategii produktów zaawansowanych: „ Jesteśmy w czołówce bezemisyjnej mobilności od 2010 roku, a w ramach tego projektu chcemy inspirować ludzi, by towarzyszyli nam we wspólnej podróży ”.

Świat wokół nas się zmienia, a my uważamy to za niezwykle ekscytujące. Wraz z rozwojem miast podłączonych do Internetu uzupełnianie energii w pojazdach może zostać wplecione w rytm codziennych czynności, zaś wolnostojące stacje paliw mogą odejść do przeszłości .”

W tym tygodniu, na 21. Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych (COP21) w Paryżu, Nissan poinformował o opracowaniu innowacyjnego systemu „Vehicle‑to‑Grid” i nowych rozwiązań w zakresie wtórnego wykorzystania akumulatorów. Zgodnie z założeniami tego systemu samochód elektryczny staje się indywidualnym „koncentratorem energii”, umożliwiającym jej przechowywanie, wykorzystywanie lub zwracanie do sieci elektroenergetycznej.

inf/zdjęcia/film NISSAN

Zasoby powiązane


Reklama