Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

Samochody używane lepsze niż nowe

dokument
pobierz +

Używane, stosunkowo młode auta z gwarancją i z pewnego źródła mogą być alternatywą dla problemów z dostępnością samochodów nowych. Potwierdza to dobra sprzedaż Das WeltAuto – 11 480 szt. od stycznia do lipca 2022 roku oraz średni wiek wybieranych przez klientów samochodów. Decydują się głównie na auta średnio 3,5-letnie o średniej wartości około 80 tysięcy złotych.

– W 2022 roku mierzymy się ze spadkiem sprzedaży aut używanych względem roku poprzedniego. Także w segmencie aut do 7 lat, które stanowią trzon naszej oferty. W pierwszej połowie 2022 roku w Polsce sprzedano o 23% mniej używanych samochodów nie starszych niż 7 lat - względem roku 2021. Natomiast w przypadku Das WeltAuto spadek ten jest mniejszy i wynosi około 20% – mówi Rajmund Nowacki, Kierownik Sieci Dealerskiej Samochodów Używanych Das WeltAuto. – Fakt, że rynek traci więcej świadczy o atrakcyjności naszej kompleksowej i gwarantującej pewność oferty, której główne argumenty to gwarancja, atrakcyjne formy finansowania, dostępne pakiety przeglądów oraz staranna selekcja samochodów realizowana w ramach składającej się ze 117 punktów kontroli przedsprzedażowej – dodaje.

Octavia III numerem jeden

Od początku 2022 roku klienci decydowali się głównie na modele Skody, którą wybrało aż 3850 osób. Najwięcej z nich postawiło na Octavię trzeciej generacji (811 szt.). Kolejne miejsca na podium uzupełniły Fabia III (683 szt.) oraz Superb III (483 szt.). Oprócz skody klienci decydowali się również na osobowe modele Volkswagena (3252 szt.) oraz Seata (831 szt.).

Najchętniej wybieranym silnikiem była wersja benzynowa – na taką opcję zdecydowało się aż 64,5% klientów. Delikatny wzrost zanotowały również samochody napędzane paliwami alternatywnymi – zarówno hybrydy, jak i elektryki. Spadek z kolei zaliczyły samochody napędzane dieslem – wybrało je 33,8% klientów Das WeltAuto.

Kolejne salony dołączą do programu Das WeltAuto

W 2022 roku do programu Das WeltAuto przystępują cztery nowe salony. W pierwszej połowie roku otworzył się salon w gdańskiej Letnicy, a za chwilę dołączą do niego jeszcze dwa inne – w Bydgoszczy oraz Dusznikach Wielkopolskich. – Oprócz tego, do końca roku planujemy otworzyć jeszcze jeden salon., który będzie 83. na naszej liście – podsumowuje Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za Das WeltAuto w Volkswagen Group Polska.

inf VW


Reklama