Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

Frajda z jazdy pod gołym niebem - MINI Cabrio Sidewalk.

dokument
pobierz +

Ledwo zaczęła się zima, a już możemy cieszyć się na nadchodzącą wiosnę. To za sprawą MINI, które prezentuje niezwykle ekskluzywny sposób na frajdę z jazdy pod gołym niebem. Nowe MINI Cabrio Sidewalk, jego indywidualna stylistyka i wyposażenie, gwarantuje ekstrawertyczną prezencję w ruchu miejskim. Innowacyjny i precyzyjny dobór kolorów oraz materiałów nowej edycji specjalnej emanuje indywidualnym stylem i spontaniczną radością z życia. Nowe MINI Cabrio Sidewalk pojawi się w sprzedaży na całym świecie w marcu 2020 roku.

Opracowane specjalnie dla tego modelu warianty lakieru, stylistyka miękkiego dachu i kół oraz wyposażenie wnętrza, a także liczne akcenty stylistyczne dają nowemu MINI Cabrio Sidewalk niepowtarzalny wygląd. Wyrazisty wygląd zewnętrzny i stylowa atmosfera wnętrza gwarantują miłośnikom MINI niezwykle emocjonujące wrażenia z jazdy pod gołym niebem. Wraz z MINI Cabrio Sidewalk renomowany brytyjski producent samochodów premium po raz kolejny stwarza atrakcyjną okazję połączenia, typowych dla tej marki gokartowych właściwości jezdnych, ekskluzywnej atmosfery i wyjątkowych wrażeń jazdy kabrioletem. Edycja specjalna o tej nazwie robiła już furorę w pierwszej generacji MINI Cabrio. Bezpośredni poprzednik obecnego czteroosobowego kabrioletu wpisał się na listę najważniejszych modeli brytyjskiej marki premium jako MINI Cabrio Highgate.

Ekskluzywny lakier, unikalna stylistyka miękkiego dachu, specjalne obręcze kół ze stopów lekkich.

Również w najnowszej generacji MINI Cabrio jest jedynym kabrioletem w segmencie małych samochodów premium. Oprócz wyjątkowej pozycji na rynku samochodowym nowe MINI Cabrio Sidewalk oferuje dodatkową porcję ekskluzywności. Widać ją już na pierwszy rzut oka za sprawą lakieru metalizowanego w kolorze Deep Laguna. Ten wyrazisty niebieski odcień intensywnie uwydatnia muskularne kształty karoserii. Sportowy charakter czteroosobowego kabrioletu podkreślają też charakterystyczne dla tego modelu pasy na masce silnika z krawędziami w kontrastującym kolorze. Na życzenie nowe MINI Cabrio Sidewalk oferowane jest również w kolorze Midnight Black metallic, White Silver metallic, Enigmatic Black metallic, Moonwalk Grey metallic i Thunder Grey metallic. Lusterka zewnętrzne wykończone są w kolorze karoserii.

Ochronę przed deszczem czy zbyt mocnym słońcem zapewnia miękki dach MINI Yours Sidewalk. Stworzony specjalnie do tego modelu w pełni automatyczny dach tekstylny w niezwykle szlachetnej wersji typowej dla MINI Yours, który otwiera i zamyka się niemal bezgłośnie i w ciągu 18 s, ma misternie tkany strzałkowy wzór. Specyficzne dla tego modelu są również 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich nowego MINI Cabrio Sidewalk Scissor Spoke 2-tone. Niepowtarzalny wygląd zapewniają też ozdobniki boczne z kierunkowskazami z oznaczeniem modelu „Sidewalk”.

Charakterystyczna atmosfera wnętrza: ekskluzywna tapicerka skórzana MINI Yours, specjalne wykończenie powierzchni.

Wejście do wnętrza samochodu zdobią listwy progowe ze szczotkowanego aluminium z napisem „Sidewalk”. Na pasażerów czekają fotele w ekskluzywnej tapicerce skórzanej MINI Yours Lounge Sidewalk. Antracytowe powierzchnie skórzane zdobi kontrastujące stebnowanie w kolorze Petrol i Energetic Yellow. Dodatkowe indywidualne akcenty stanowią też plecione lamówki w kolorze Petrol oraz logo „Sidewalk”. Dywaniki mają pasujące do tego obszycie w ciemnym kolorze Petrol i stebnowanie w kolorze Energetic Yellow.

Również powierzchnie wewnętrzne nowego MINI Cabrio Sidewalk mają stylistykę specyficzną dla tego modelu. Podświetlana listwa dekoracyjna w kolorze Piano Black po stronie pasażera połączona jest z akcentami w kolorze Petrol i Silver. W kolorze Petrol utrzymane są też elipsy w drzwiach. Kolejną atrakcją we wnętrzu edycji specjalnej jest skórzana kierownica sportowa z dyskretnym logo „Sidewalk” w dolnej części i kontrastującym stebnowaniem.

W połączeniu z pakietem wyposażenia Sidewalk Chili edycja specjalna ma również reflektory diodowe, diodowe reflektory przeciwmgłowe, pakiet oświetlenia wnętrza, a także MINI Driving Modes, klimatyzację automatyczną, regulowaną wysokość przedniego siedzenia pasażera oraz pakiet schowków.

Frajda z jazdy do potęgi drugiej: dwa silniki w ofercie.

Oferta silników w MINI Cabrio Sidewalk obejmuje dwie jednostki benzynowe z technologią MINI TwinPower Turbo. Nowe MINI Cooper Cabrio Sidewalk (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,6-5,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 128‑118 g/km) wyposażone jest również w trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 l i mocy 100 kW (136 KM). Sportową frajdę na świeżym powietrzu zapewnia czterocylindrowy silnik o mocy 141 kW (192 KM) w nowym MINI Cooper S Cabrio Sidewalk (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,7-5,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 152-125 g/km).

Wszystkie silniki są standardowo połączone z sześciobiegową skrzynią manualną. W nowym MINI Cooper Cabrio Sidewalk i nowym MINI Cooper S Cabrio Sidewalk opcjonalnie oferowana będzie 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia Steptronic. Alternatywnie nowe MINI Cooper S Cabrio Sidewalk może być również wyposażone w 7-biegową dwusprzęgłową sportową skrzynię Steptronic zapewniającą jeszcze szybszą zmianę biegów oraz ręczną obsługę za pomocą łopatek na kierownicy. W uzupełnieniu do wyposażenia standardowego we wszystkich wersjach silnikowych edycji specjalnej dostępna jest szeroka oferta opcji zwiększających komfort, frajdę z jazdy i spontaniczną jazdę pod gołym niebem.

inf/zdj MINI


Reklama