Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Alfa Romeo Tonale zadebiutuje w Wielkiej Brytanii na Festival of Speed 2022

dokument
pobierz +

Podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed nowa Alfa Romeo Tonale zadebiutuje w Wielkiej Brytanii, biorąc udział w słynnym „Hillclimb”. W sobotę Tonale pokona trasę 1,16 mili, a za kierownicą zasiądzie Zhou Guanyu, kierowca F1. Ponadto Alfa Romeo zaprezentuje swoim fanom nową Giulię i Stelvio ESTREMA, pierwsze globalne serie specjalne marki.

Tonale to pierwszy zelektryfikowany C-SUV Alfy Romeo i model, który symbolizuje metamorfozę marki w nowej erze elektryfikacji. System elektryczny został zaprojektowany w taki sposób, aby dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technicznych. służył marce i jej DNA, oferując autentyczne wrażenia z hybrydowej jazdy i pozostając wiernym dynamice jazdy i zwinności, które cechują Alfę Romeo. Tonale to najbardziej zaawansowana technologicznie Alfa Romeo w historii. Jest to pierwszy samochód wyposażony w cyfrowy certyfikat NFT, najwyższej klasy łączność oraz innowacyjny system informacyjno-rozrywkowy, który oferuje aktualizacje „Over The Air” oraz integrację z Amazon Alexa.

Za kierownicą Tonale zasiądzie Zhou Guanyu, pierwszy chiński kierowca w historii F1 i członek zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Po wspaniałym początku swojego debiutanckiego sezonu, gdy zdobył punkty już w pierwszym wyścigu i w ostatni weekend uzyskał najwyższą jak dotąd punktowaną pozycję podczas kanadyjskiego wyścigu, Zhou spotka się z fanami F1 i pasjonatami prędkości biorącymi udział w Festiwalu Goodwood, jednej z najbardziej kultowych imprez sportów motorowych na świecie.

Podczas Festiwalu na brytyjskim rynku zadebiutuje także seria specjalna ESTREMA, którą można będzie obejrzeć na stoisku Alfy Romeo. Giulia i Stelvio ESTREMA to pierwsze globalne serie specjalne będące urzeczywistnieniem najwyższych osiągnięć w zakresie zaawansowanej technologii i dynamiki jazdy. Wierne swoim korzeniom, zostały stworzone z myślą o sportowej jeździe, plasując się na szczycie gamy i pozwalając odnaleźć ducha i charakter Quadrifoglio w samochodach przeznaczonych do codziennego użytku.

Zaprojektowana z myślą o klientach poszukujących wyjątkowych rozwiązań technicznych, które tworzą prawdziwą „symbiozę" z samochodem, edycja specjalna ESTREMA oferuje w standardzie aktywne zawieszenie i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a szerokie zastosowanie włókna węglowego zapewnia większą lekkość i sportowy charakter.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

inf Alfa Romeo


Reklama