Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Fiaty dla studentów we Wrocławiu

dokument
pobierz +

Fiaty dla studentów

4 maja na Politechnice Wrocławskiej, na jednej z najlepszych Uczelni technicznych w Polsce, w obecności władz Uczelni, studentów oraz przedstawicieli mediów odbyła się prezentacja polskiej edycji „FIAT Likes U" - autorskiego programu Grupy Fiat Chrysler Automobiles mającego na celu wspieranie młodzieży w zdobywaniu wiedzy poprzez zaoferowanie jej mobilności, możliwości nauki oraz pracy.

Władze Uczelni reprezentowali prof. Zbigniew Sroka, Prorektor ds. studenckich, oraz Joanna Pająk, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej. FCA Poland reprezentowali Rafał Grzanecki, szef Biura PR i Komunikacji oraz Kierownik Biura Prasowego, rzecznik spółki Bogusław Cieślar.

„FIAT Likes U" to unikatowy na skalę europejską projekt współpracy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ze społecznością akademicką, który powstał w 2012 roku - najpierw korzystali z niego studenci włoskich uczelni technicznych, a jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy i szukania rozwiązań sprzyjających budowaniu lepszego jutra. Projekt wychodzi naprzeciw konkretnym potrzebom młodzieży, oferując jej swobodę przemieszczania się, ze szczególnym naciskiem na istotne dla młodych kwestie ekonomiczne i ochrony środowiska, a także umożliwiając jej podjęcie nauki i pracy.

Program „FIAT Likes U" opiera się na trzech elementach: zapewnieniu mobilności w ramach bezpłatnej dla studentów usługi wynajmu aut zwanej „car sharing", umożliwieniu nauki dzięki przyznawanym stypendiom oraz wykładom prowadzonym przez managerów Fiata, a także pracy w postaci odpłatnych staży w miejscach działania usługi „car sharing" i w regionalnych oddziałach FCA z możliwością dalszego zatrudnienia.

Już pierwsza edycja pokazała ogromny sukces projektu „FIAT Likes U" - w latach 2012/2013 w program zaangażowanych było osiem włoskich politechnik kształcących blisko 280 tysięcy studentów, z których ponad dziesięć tysięcy wysłało wnioski elektroniczne o jazdy próbne, a dwa tysiące skorzystało z bezpłatnego „car sharing", przeprowadzono osiem wykładów dla półtora tysiąca studentów w uczelnianych aulach i kolejnych pięciu tysięcy śledzących wykłady przez streaming internetowy, zorganizowano 12 staży i zatrudniono jedną osobę na umowę o pracę.

Druga edycja organizowana w roku akademickim 2014/2015 oprócz 10 uczelni włoskich obejmuje pięć szkół wyższych spoza Włoch: po jednej w Danii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech oraz w Polsce.

Studenci Politechniki Wrocławskiej w dniach od 4 maja do 31 lipca b.r.,mogą korzystać z bezpłatnego wynajmu pięciu nowoczesnych samochodów marki Fiat: trzech modeli z rodziny Fiata 500: 500 z silnikiem 1.3 MultiJet, 500L napędzanego 0.9 TwinAir oraz 500L Trekking 1.6 MultiJet, a także Fiata Pandy 0.9 TwinAir i Punto 1.3 MultiJet.

Z wybranego auta można skorzystać całkiem za darmo przez 24 godziny w tygodniu roboczym lub przez cały weekend po zarejestrowaniu się na stronie www.fiatlikesu.eu i zarezerwowaniu wybranego modelu, pod warunkiem posiadania prawa jazdy kat. B i ważnej legitymacji studenckiej. Na terenie uczelni nad sprawnym przebiegiem projektu czuwa wyłoniony w konkursie Ambasador Fiata. We Wrocławiu został nim student 4 roku Wydziału Mechanicznego, Paweł Kaźmierczak, który za zarządzanie programem otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2000 euro. Dodatkowo, na studenta, który napisze najciekawszą pracę magisterską na temat związany ze światem motoryzacji, czeka półroczny płatny staż w FCA Poland.

Modele 500 i Panda to europejskie bestsellery marki Fiat.

Kultowa 500 jest najczęściej wybieranym autem segmentu A (mini) w Europie, zaś Panda zajmuje drugie miejsce w tym rankingu. Premierze Fiata 500 w 2007 roku przyświecała koncepcja stworzenia kultowego, miejskiego samochodu osadzonego w tradycjach włoskiej marki i jednocześnie spełniającego oczekiwania kierowców pod względem innowacyjności, poszanowania środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i indywidualizacji umożliwiającej wyrażenie własnego oryginalnego stylu. Produkowany w tyskiej fabryce Fiata, uhonorowanej tytułem „Gold Level WCM" (World Class Manufacturing) jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia, w cenie od 38 500 zł za wersję POP z silnikiem 1.2 8v 69 KM.

Z kolei Fiat Panda, który z wynikiem przeszło 6 milionów sprzedanych egzemplarzy uzyskał tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu miejskiego na świecie, jest doceniany za funkcjonalność w codziennym zastosowaniu połączoną z wygodą zapewnioną przez przestronne wnętrze i wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzony czterema gwiazdkami uzyskanymi w testach Euro NCAP. Fiat Panda w wersji Fresh napędzany silnikiem 1.2 8v 69 KM kosztuje 31 990 zł.

Za sukcesem małej 500 stoi nowe podejście do koncepcji samochodu z naciskiem na jakość, emocje i pomysłowość rozwiązań. I właśnie te cechy prezentują modele 500L i 500L Trekking, stanowiące kolejne wersje ewolucji „radosnej" 500 i wychodzące naprzeciw Klientom poszukującym równowagi między designem a walorami praktycznymi auta w codziennej komunikacji.

Zaprezentowany w połowie 2012 roku 500L cechuje największa kabina pasażerska w klasie i 400-litrowy bagażnik przy zachowaniu kompaktowych wymiarów zewnętrznych, a także łatwy dostęp do nowoczesnych technologii pokładowych takich jak UConnect. Cennik Fiata 500L zaczyna się od kwoty 54 000 zł.

500L Trekking uzupełnia te cechy o pożądaną dziś off-roadową stylistykę i „inteligentny" system kontroli trakcji Traction+. Cena 500L w wersji Trekking z silnikiem 1.4 16v 95 KM wynosi 59 900 zł.

Ostatnim samochodem dostępnym dla studentów Politechniki Wrocławskiej w ramach programu „FIAT Likes U" jest popularne Punto cenione szczególnie przez młodych ludzi za sportowy wygląd, liczne możliwości konfiguracji oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w postaci ekologicznego systemy Start&Stop, trybu wspomagania kierownicy City, komfortowej klimatyzacji czy systemu nawigacji TomTom. Fiat Punto z pięcioma gwiazdkami w testach bezpieczeństwa Euro NCAP w wersji POP z silnikiem 1.2 8v 69 KM kosztuje 37 000 zł.

Program „Fiat Likes U" na Politechnice Wrocławskiej trwa od 4 maja do 31 lipca 2015 r. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.fiatlikesu.eu

inf/zdjęcia/filmy FIAT


Reklama