Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Golf – udoskonalony bestseller - stylistyka

Golf – udoskonalony bestseller - stylistyka

Stylistyka w szczegółach – jeszcze bardziej wyrazisty design

Charakterystyczny przód nadwozia. Dzięki nowym detalom stylistycznym niepowtarzalny przód karoserii Golfa zyskał jeszcze większą wyrazistość. Stylistyczną perfekcję uzyskano dzięki połączeniu osłony chłodnicy z reflektorami. Chromowana listwa znajdująca się w dolnej części osłony chłodnicy została przedłużona zarówno z lewej, jak i z prawej strony (w GTI jest lakierowana na czerwono, a w GTE – na niebiesko) i wraz z LED-owymi światłami do jazdy dziennej sięga aż do nowych diodowych reflektorów (zależnie od wersji są one seryjne lub opcjonalne i w nowym Golfie zastępują reflektory ksenonowe). Wloty powietrza chłodzącego w dolnej części zderzaka również mają zmieniony kształt, by bardziej podkreślały szerokość nadwozia Golfa. W sumie nowe detale sprawiają, że model ten stał się jeszcze bardziej wyrazisty stylistycznie. Inny szczegół sprawiający, że wygląd Golfa stał się atrakcyjniejszy – we wszystkich wersjach z automatycznym systemem regulacji odstępu od poprzedzającego auta (ACC) oraz/lub z systemem Front Assist z funkcją hamowania awaryjnego (City) i rozpoznawania pieszych radarowy czujnik niezbędny do właściwego funkcjonowania tych systemów nie znajduje się już w widocznym miejscu w dolnej części zderzaka, lecz jest ukryty za znaczkiem VW na osłonie chłodnicy. Rozwiązanie to dotyczy wszystkich Golfów z silnikami TDI, TSI, napędzanych gazem ziemnym, a także wersji GTD i GTI.

Seryjne tylne lampy w technologii LED. Nowy charakter zyskała również tylna część nadwozia – wszystkie Golfy oraz Golfy Variant są od teraz wyposażane w diodowe lampy. W przeciwieństwie do wielu standardowych rozwiązań tego typu, w lampach Golfa żadne funkcje nie są realizowane z wykorzystaniem tradycyjnych żarówek. W swojej najbogatszej wersji diodowe lampy (dostępne dla Golfów 2- i 4-drzwiowych) mają ponadto funkcję kierunkowskazów, z zewnątrz można je też rozpoznać po białych, wąskich paskach diod, które w czasie gdy kierunkowskaz znajduje się w użyciu emitują światło pomarańczowe. Ponadto w najbogatszej wersji lampy w charakterystyczny sposób zmieniają rodzaj światła ze zwykłego LED-owego na również LED-owe światło hamowania.

Jeszcze bardziej eleganckie wnętrze. Dział stylistyczny Volkswagena „Color & Trim” przygotował do Golfa nowe ozdobne panele na drzwiach, tablicy rozdzielczej i na środkowej konsoli, a także nowe wzory tapicerki.

Golf GTI. Sportowe wersje GT można odróżnić od innych po tym, że zamiast chromowanej listwy w osłonie chłodnicy i w reflektorach mają aplikacje dostosowane kolorystycznie do charakteru modelu. Jednym z ważniejszych wyróżników wersji GTI jest czerwony pasek na osłonie chłodnicy. Znajdują się na niej jeszcze inne elementy w tym kolorze, czerwone akcenty umieszczono ponadto w podwójnych seryjnych diodowych reflektorach. Z tyłu Golfa GTI z 2017 roku można rozpoznać nie tylko po nowym zderzaku i LED-owych reflektorach, lecz także po chromowanych końcówkach wydechu, które mają większą średnicę.

Golf GTE. Tak jak GTI ma typowe elementy w kolorze czerwonym, tak najnowszego Golfa GTE jako hybrydę typu plug-in od innych wersji odróżniają detale o niebieskiej barwie. Niebieskie wstawki w nowych LED-owych reflektorach, również seryjnych, podkreślają dynamiczny charakter oszczędnego Golfa GTE.

Golf Variant. Tradycyjnie najbardziej wszechstronną wersją Golfa jest kombi. Najnowsza odmiana Varianta również ma teraz swoją światową premierę. Dzięki zmienionemu zderzakowi z tyłu auto wydaje się jeszcze dłuższe i bardziej eleganckie. Z tyłu również znajdują się seryjne ledowe lampy. Podobnie jak Passat Variant, również Golf w wersji kombi może być teraz wyposażony (opcjonalnie) w eleganckie, wkomponowane w dyfuzor chromowane i w kształcie trapezu końcówki układu wydechowego.

inf/zdj VOLKSWAGEN

Zasoby powiązane


Reklama