Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Lexus RX nagrodzony za najlepsze wnętrze

dokument
pobierz +

Branżowy portal motoryzacyjny WardsAuto uznał nowego Lexusa RX za jeden z dziesięciu dostępnych w Stanach Zjednoczonych samochodów o najlepszym wnętrzu kabiny.

 

Dziennikarze WardsAuto.com przez dwa miesiące oceniali wnętrza 47 nowych modeli samochodów pod kątem estetyki i harmonii projektu, jakości materiałów, ergonomii, bezpieczeństwa, komfortu, jakości wykończenia oraz funkcjonalności, w tym wygody użytkowania i komunikatywności interfejsu użytkownika. W efekcie wyłonili dziesięciu zwycięzców konkursu „WardsAuto 10 Best Interiors”, wśród których znalazł się Lexus RX czwartej generacji.

W uzasadnieniu werdyktu jurorzy konkursu napisali: – „Zupełnie nowy Lexus RX, następca samochodu, który niemal 20 lat temu był pionierem segmentu luksusowych crossoverów, wciąż pozostaje punktem odniesienia i numerem jeden w swojej klasie przy sprzedaży trzykrotnie większej od wielu konkurentów.

Wystarczy otworzyć drzwi i wślizgnąć się za kierownicę, by zrozumieć przyczyny jego dominacji. Już na pierwszy rzut oka widać doskonałą jakość wykonania, satynowe elementy ze szczotkowanego aluminium, idealnie ukształtowane fotele, czytelne wskaźniki i wyświetlacz, białe, kontrastowe przeszycia czarnych skór tapicerki i eleganckie wykończenia pokryte orzechowym drewnem.

Jednak RX oferuje znacznie więcej, niż luksus – to funkcjonalny samochód użytkowy. Tylne fotele składają się niemal na płasko, udostępniając olbrzymią przestrzeń ładunkową, która pomieści co najmniej tuzin skrzynek z sadzonkami gardenii do twojego ogrodu”.

Luksusowy crossover Lexusa jest sprzedawany w Polsce w wersji RX 200t z turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 238 KM oraz RX 450h z dynamicznym i oszczędnym napędem hybrydowym, rozwijającym łączną moc 313 KM.

inf/zdjecia LEXUS


Reklama