Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Elektrycznie uchylany metalowy dach Mazda MX5

Po sam koniec cyklu życia trzeciej generacji modelu MX-5 wersja ze składanym sztywnym dachem stanowiła ponad połowę wszystkich sprzedanych egzemplarzy i cieszyła się ogromną popularnością wśród klientów poszukujących dynamicznego i funkcjonalnego samochodu na każdą pogodę.

Jako kolejny reprezentant rodziny MX-5, czwarta generacja modelu w wersji ze składanym sztywnym dachem uosabia kluczową zaletę jaką model nieprzerwanie oferuje od 1989 roku, czyli „ogromną frajdę z jazdy”. Jednocześnie, nowy model imponuje nowoczesną niepowtarzalną stylistyką i zapewnia zupełnie nową jakość doznań z jazdy bez dachu. Tak istotne zmiany wymagały nowej nazwy, która nie tylko miała oddawać charakter tego niezwykłego samochodu, przyciągając nowych klientów, ale także odzwierciedlać typowe cechy MX-5, za które pokochali ją dotychczasowi fani.

Zdecydowano się na MX-5 RF, bowiem nazwa ta zawiera w sobie informację o składanym sztywnym dachu oraz stylistyce fastback i z pewnością przemawiać będzie do wszystkich entuzjastów motoryzacji i kierowców.

Ta sama filozofia. Nowa stylistyka. Mazda MX-5 RF*.

* gdzie „RF” oznacza „Retractable Fastback” (pojazd z nadwoziem typu fastback i składanym dachem).

inf/zdjęcie.film MAZDA


Zasoby powiązane


Reklama