Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Mercedes SLC - variodach jeszcze łatwiejszy w obsłudze

dokument
pobierz +

SLC jest wyposażony w dach typu vario, łączący przyjemność z jazdy pod gołym niebem z bezkompromisową wygodą w niesprzyjających warunkach pogodowych. Teraz obsługa elektrohydraulicznie sterowanego dachu jest jeszcze prostsza. Jeśli podczas otwierania lub zamykania samochód musi ruszyć z miejsca ze względu na warunki na drodze (np. zapalenie się zielonego światła), zainicjowana na postoju operacja będzie kontynuowana do prędkości około 40 km/h. Kolejna nowość to separator bagażnika (w połączeniu z opcjonalnym pakietem dachu vario lub funkcją KEYLESS-GO), który po otwarciu dachu automatycznie przesuwa się w dół, jeśli wcześniej został ustawiony w górnej pozycji w celu wygospodarowania dodatkowej przestrzeni bagażowej. Gdy uniemożliwiają to zapakowane bagaże, dach się nie złoży, a na panelu wskaźników pojawi się informacja: „Zamknij separator bagażnika”.

Nawet z otwartym dachem SLC może zapewniać perfekcyjny komfort na pokładzie. Opcjonalnie model jest oferowany z podgrzewanymi fotelami oraz „powietrznym szalem” - systemem ogrzewania okolic karku, który doskonale współdziała z jedną z dwóch dostępnych osłon przeciwwiatrowych. W celu ograniczenia hałasu powodowanego przez wiatr podczas jazdy z rozłożonym dachem małe boczne okna za drzwiami można teraz podnieść osobno.

Unikalne dla SLC wyposażenie stanowi panoramiczny dach vario z MAGIC SKY CONTROL - szklaną taflą przyciemnianą lub rozjaśnianą za naciśnięciem przycisku. Pozwala to cieszyć się jazdą pod gołym niebem o dowolnej porze roku, ale w razie potrzeby, przy dużym nasłonecznieniu, zapewnia przyjemny cień.

Tradycyjnie atutem SLC jest ustawny bagażnik o pojemności 335 l - największy w segmencie.

inf/zdjęcia.filmy MERCEDES

Zasoby powiązane


Reklama