Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Fiat TIPO - urodzony jako sedan

dokument
pobierz +

Fiat Tipo , nowy kompaktowy sedan, to model który sprzedawany będzie w ponad 40 krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) to całkowicie nowy samochód czterodrzwiowy, już od samego początku stworzono zgodnie z koncepcją „urodzony sedan”, co pozwoliło wydobyć zrównoważone kształty włoskiego designu, gwarantując wyrazisty charakter i styl, a jednocześnie bezkompromisową funkcjonalność.

Fiat Tipo , umiejętnie godzi dużą ładowność (520 litrów) z kompaktowymi rozmiarami sedana: jego długość to 4,53 metra, szerokość 1,79 metra i wysokość 1,49 metra.
264-centymetrowy rozstaw osi podkreśla przestronność wnętrza. Wszystko to dopełnione jest włoskim stylem zarówno nadwozia, jak i wnętrza, dzięki któremu jest to wyjątkowy samochód w tym segmencie.

W Polsce, Fiat Tipo dostępny jest w czterech poziomach wyposażenia: Tipo, Pop, Easy, Lounge, przy czym już podstawowa wersja wyposażona jest w radioodtwarzacz oraz klimatyzację manualną. Dostępne będą również cztery jednostki napędowe, dwie benzynowe: 1.4 16v 95KM z manualną skrzynią biegów oraz 1.6 E-Torq 110KM z 6-stopniową, automatyczną skrzynią biegów oraz dwa Diesle: 1.3 MultiJet 16v 95KM oraz 1.6 MultiJet 16v 120KM. Cena cennikowa wersji 1.4 16v 95 KM w wersji Tipo wynosić będzie 45 000 zł.

Aby zapewnić precyzyjną jazdę, doskonałą przyczepność oraz możliwie najwyższy komfort dla pasażerów, nowy samochód oferuje niezawodny układ zawieszenia: z przodu niezależne koła z zawieszeniem typu McPherson, z tyłu koła wzajemnie połączone z belką skrętną. Obie konstrukcje zostały udoskonalone pod kątem redukcji masy, co przekłada się na obniżenie spalania.

Zgodnie z duchem Fiata, nowy Tipo ma liczne, pomysłowe rozwiązania ułatwiające życie tym, którzy w nim zasiądą zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera. Dowodem tego jest bogate wyposażenie standardowe oraz dostępność innowacyjnego systemu Uconnect™ z dotykowym, 5-calowym ekranem z połączeniem Bluetooth do zestawu głośnomówiącego i streamingu audio, czytnikiem SMS, sterowaniem głosowym, gniazdem Aux i wejściem USB z obsługą iPod, przyciskami na kierownicy i - na zamówienie - kamerą cofania oraz zintegrowaną nawigacją TomTom.

Na nadwoziu wyróżnia się nazwa Tipo, niepowtarzalny napis, który marka Fiat często wykorzystywała w swojej prawie 117-letniej historii. Pośród samochodów, które nosiły tę upragnioną nazwę, znalazł się udany model, który od 1988 do 1995 roku został wyprodukowany w prawie dwóch milionach egzemplarzy i nagrodzony tytułem „Samochodu Roku 1989”, również dzięki możliwości wszechstronnego wykorzystania oraz dużej przestronności wnętrza w stosunku do rozmiarów nadwozia. Te same zwycięskie cechy znajdujemy w nowym Tipo, praktycznym, funkcjonalnym modelu, który w perfekcyjny, typowy dla tradycji Fiata sposób, zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny, co najlepiej odzwierciedla rzeczywistą wartość każdego produktu.

Gotowy do „stawienia czoła” przyszłości, nowy Fiat Tipo został zaprojektowany we Włoszech przez Centrum Stylistyczne Fiata i opracowany w Turcji wraz z Tofaş R&D, w jednym z najlepszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie, o czym świadczy przyznanie mu poziomu Złotego Medalu wg klasyfikacji World Class Manufacturing.

inf/zdjęcia/film FIAT

Zasoby powiązane


Reklama