Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Mercedes SL stylizacja nadwozia: nowa twarz sportowego estety

dokument
pobierz +

Mercedes-Benz SL od zawsze łączył atletyczną sylwetkę z wyszukaną estetyką - a w nowym modelu cechy te zostały dodatkowo podkreślone. Szczególną uwagę zwraca przeprojektowany przedni pas, inspirowany wyglądem legendarnego samochodu wyścigowego 300 SL Panamericana z mocno pochyloną osłoną chłodnicy. W nowym SL-u główny wlot powietrza rozszerza się ku dołowi i nadaje mu charakterystyczną „twarz”, która nie ma odbicia w żadnym innym Mercedesie. Standardowo zdobi go diamentowe wypełnienie.

Kształt grilla harmonijnie współgra z - teraz seryjnym - pakietem stylizacyjnym AMG, z przednim spojlerem w kształcie litery A i splitterem w kolorze karoserii. Dwa wybrzuszenia na pokrywie silnika nawiązują do sportowego dziedzictwa SL-a, a jej połyskujące kontury płynnie łączą się z ramą przedniej szyby.

Niepowtarzalny design nowego SL-a uzupełniają należące do wyposażenia standardowego reflektory diodowe z inteligentnym systemem oświetlenia ILS oraz smukłymi obudowami, sięgającymi teraz w stronę nadkoli. Lampy mają czarne wypełnienie, zapewniające im dodatkowe wrażenie głębi.

Widziany z boku SL ma typowe dla sportowych aut proporcje, z długą maską, znacznie oddalonymi od siebie osiami oraz przesuniętą ku tyłowi kabiną pasażerską. Jego legendarny status podkreślają kosmetycznie powiększone „skrzela” z chromowanymi akcentami.

Ze złożonym dachem SL prezentuje się nie mniej atrakcyjnie - zwiewne linie roadstera podkreśla mocno nachylona przednia szyba oraz pozbawione obramowania okna w drzwiach. Nic tu nie zakłóca jego harmonijnej sylwetki: wszystkie anteny, podobnie jak pałąk przeciwkapotażowy, są w pełni zintegrowane z karoserią i przez to niewidoczne. Elektrycznie sterowana osłona przeciwwiatrowa (opcja) rozkłada się i składa za naciśnięciem przycisku.

Tylny pas natychmiast zdradza dynamiczny charakter SL-a. To zasługa szeroko rozstawionych kół oraz tylnego zderzaka w stylizacji AMG z bocznymi wlotami powietrza, dyfuzorem ze zintegrowanymi końcówkami układu wydechowego i centralnie umieszczoną lampą przeciwmgłową. Szerokie, jednoczęściowe lampy główne z czerwonymi kloszami korespondują z płynnymi przetłoczeniami po bokach karoserii.

W palecie lakierów debiutują dwa nowe odcienie: szary selen designo oraz błękit brylantu. Równocześnie poszerzona została gama dostępnych obręczy o średnicy 19 cali. Wśród nowości - felgi 10- i 5-ramienne, oba wzory z czarnym, lśniącym wykończeniem. W ramach oferty akcesoryjnej nabywcy mają też do wyboru sześć nowych modeli kół AMG.

inf/zdjęcia/filmy MERCEDES

Zasoby powiązane


Reklama