Reklama

Nadwozie - Stylizacja - design i rozwój motoryzacji

Renault TALISMAN –zaawansowane technologicznie i komfortowe siedzenia

dokument
pobierz +

Przednie fotele Renault TALISMAN stanowią część mocnych atutów tego dużego sedana marki Renault. Podkreślają jej ogromne doświadczenie w dziedzinie konstrukcji samochodowych. Od projektu po montaż, od wzornictwa po wybór materiałów, od określenia specyfikacji po staranność wykonania każdego detalu, Renault potwierdza swoją zdolność do wymyślania, projektowania i oferowania tego, co najlepsze w zakresie komfortu i jakości wykonania.

Forma, która wyraża komfort
Już od pierwszego spojrzenia fotele Renault TALISMAN obiecują wysoki poziom komfortu. To wrażenie wynika z ich wielkości, głębokiego i regulowanego siedziska, szerokiego oparcia oferującego wyraźnie zaznaczone strefy podparcia bocznego, jak również z zagłówków, które zapewniają swym kształtem ochronę. Wszystkie te elementy składają się na idealne połączenie funkcjonalności i estetyki.

Genialna konstrukcja
Podobnie jak w przypadku płyt podłogowych stworzonych w ramach Aliansu Renault-Nissan, konstrukcja siedzeń modelu Renault TALISMAN jest stosowana w modelach Espace oraz w modelach z gamy Nissan i Infiniti.
W ten sposób Renault dysponuje większymi zasobami i możliwościami wprowadzania innowacji oraz zaoferowania wyróżniających go parametrów użytkowych we wszystkich innych dziedzinach, z wykorzystaniem własnego know-how. Oto jeden z przykładów: fotele modelu TALISMAN posiadają unikalną siatkę 3D ułatwiającą przepływ powietrza, jak również filtry oraz pianki o zróżnicowanej gęstości. Pianka w centralnej części siedzenia jest bardziej elastyczna niż na obrzeżu.

Innowacje i funkcjonalności high-tech
Z tyłu oparcia przedniego fotela modelu TALISMAN wykorzystano po raz pierwszy na świecie półsztywną konstrukcję o nazwie Cover Carving Technology. Technologia ta, stanowiąca przedmiot umowy współpracy z francuskim dostawcą, firmą Faurecia, pozwala zapewnić wyższą jakość postrzeganą, większą ilość miejsca (+ 3 cm na wysokości kolan dla osoby siedzącej z tyłu) oraz obniżyć masę (ok. 1 kg). Wykończenia boków są tym samym bardziej precyzyjne i bardziej dopracowane niż te, na które pozwoliłaby tradycyjna obudowa.
Renault wprowadza kolejne innowacje: fotele modelu TALISMAN wyposażono w niespotykaną dotąd funkcję wentylacji. Wykorzystuje ona dwa silniczki: jeden w górze oparcia, a drugi w siedzisku. Mocne, a zarazem ciche silniczki tłoczą powietrze przez kanały wykonane w piankach. Aby uniknąć zabrudzenia, które po dłuższym czasie zaczęłoby powstawać poprzez nagromadzenie mikrozanieczyszczeń na tkaninie lub w perforacjach skóry, powietrze jest tłoczone, a nie zasysane. Siedziska i oparcia siedzeń są ogrzewane oraz wyposażone w funkcję masażu z dwoma programami i pięcioma sekwencjami.

Staranne wykonanie
Do wykonania tapicerki skórzanej modelu TALISMAN INITIALE PARIS Renault wykorzystało skórę Nappa: licową, naturalną, o niewielkim ziarnie. Jest to jedna z najlepszych skór stosowana w przemyśle motoryzacyjnym. Każda z nich jest selekcjonowana ręcznie. Przydział do poszczególnych części kabiny i ocena niedoskonałości odbywają się również ręcznie. Każda wada skóry jest zaznaczana zgodnie z bardzo dokładnymi wymaganiami specyfikacyjnymi.
Do rozmieszczenia poszczególnych elementów wykroju i cięcia używane są maszyny wyposażone w system kamer. Ich moc obliczeniowa w połączeniu z precyzją cięcia pozwala na jak najlepsze rozplanowanie elementów, zmniejszając jednocześnie liczbę spadów do minimum.

Precyzja wykończenia
W trosce o jakość wykończenia, firma Renault dopracowała wszystkie szczegóły specyfikacji, określając nawet kwestie wyboru igieł i szybkości perforacji, aby uzyskać jak najlepsze efekty.
Inf/zdjęcie/film RENAULT

Zasoby powiązane


Reklama