Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Mopar na podbój Ameryki cz2.

dokument
pobierz +

Zindywidualizowane samochody Chrysler, Dodge, Jeep®, Ram i FIAT były prezentowane w strefie wystawowej Mopar na targach SEMA, która zajmowała powierzchnię 1.425 m2. Dodatkowo, na targach produktów specjalnych branży samochodowej można było podziwiać setki produktów Mopar: od silników po koła, od zestawów zawieszenia po wiele innych komponentów.

„Gama samochodów zmodyfikowanych przez Mopar przedstawiona po raz pierwszy na targach SEMA zaprezentowała kilka przykładów, wziętych z rzeczywistego życia, ciągłego zaangażowania naszej marki, aby wspomagać Klientów w tworzeniu zindywidualizowanego samochodu swoich marzeń, dostosowanego do własnych potrzeb i stylu życia i pasji Klienta - powiedział Pietro Gorlier, Head of Parts and Service (Mopar), FCA - Global. Nie ważne, czy prowadzisz SUV-a, pick-upa, samochód dostawczy, kompaktowego crossovera, wygodnego sedana czy też „krążownika szos". Mopar oferuje produkty do wszystkich typów samochodów".

Poniżej kilka przykładów samochodów zmodyfikowanych przez Mopar, które były prezentowane na targach.

Chrysler 300 Super S .
Styl i wyrafinowanie doskonale łączą się z osiągami i charakterem. Najlepszym przykładem tego połączenia jest Chrysler 300 Super S. Odważna sylwetka zindywidualizowanego Chryslera 300 Super S podkreślona jest przez agresywny zderzak. Ponad 300 ekskluzywnych „Easter eggs" jest ukrytych w grillu Matte Black, w całości ozdobionym malutkimi literami „M" oznaczającymi Mopar, polakierowanymi na delikatnie błyszczące kolor Dark Hyper Black.

Obniżone nadwozie, dzięki amortyzatorom coilover Mopar, opiera się na 22'' felgach Mopar. Podobnie jak litery „M" oznaczające Mopar na grillu, również nakrętki produkowane przez Mopar są polakierowane delikatnie błyszczącym lakierem pasującym do czarnych felg Dark Hyper Black, które niesamowicie odznaczają się na tle niebieskiego nadwozia Matte Cerulean. W tylnej części wyróżniają się dyfuzor concept i spoiler zaprojektowane przez Mopar. Ekskluzywne znaczki 300 Super S i Mopar Design uzupełniają wyposażenie nadwozia.

Agresywny wygląd nadwozia jest skompensowany wyszukanym stylem wnętrza. Skórzane fotele Katzkin w jasnoszarym kolorze są ozdobione niebieskimi przeszyciami, podobnie jak podłokietniki, a na panelach bocznych i desce rozdzielczej znajdują się niebieskie akcenty. Seryjna skrzynia biegów 300 została zastąpiona skrzynią biegów t z uchwytem w kształcie litery T, natomiast kierownicę zastąpiono bardziej sportową wersją spłaszczoną w części dolnej. Osłony podłużnic produkowane przez Mopar mają logo Chrysler; wysokiej jakości dywaniki i osłona bagażnika mają metalowy znaczek modelu.

Pod maską 300 Super S ukrywa się ogromna moc. Silnik HEMI o pojemności 5,7 litra jest dodatkowo stuningowany zestawami Stage 1, Stage 2 i Stage 3 oferowanymi przez Mopar, które odzwierciedlają zmiany i ulepszenia wprowadzone przez pakiety Scat Pack Performance by Mopar dostępne dla samochodów Dodge Challenger i Dodge Charger z silnikiem HEMI o pojemności 5,7 litra.

Inne elementy produkcji Mopar to przednie i tylne wsporniki zwiększające sztywność podczas skrętu i sterowność oraz zestaw powiększonych hamulców by Mopar.

Chrysler 200 S Mopar.
Średnich rozmiarów sedan marki Chrysler został zmodyfikowany adekwatnie do swojego charakteru, poprzez połączenie komponentów, akcesoriów i koncepcji Mopar, w konsekwencji tworząc Chryslera 200 S Mopar.

Nadwozie Ceramic Grey Metallic 200 S Mopar z dodatkowym body kitem Mopar, obejmującym splitter przedni, listwy progowe i krawędź tylną nadają mu bardziej agresywnego wyglądu. Pokrywa silnika z podwójną wentylacją Mopar Performance poprawia osiągi oraz wygląd. Produkowane przez Mopar, duże, 19-calowe obręcze kół są pomalowane ekskluzywnym lakierem wykończeniowym Satin Black, który wyraźnie wyróżnia się na tle samochodu w kolorze Ceramic Grey Metallic. Innymi charakterystycznymi elementami nadwozia są rury wydechowe oraz znaczek Mopar Design.

W środku siedzenia ze skóry Katzkin z perforowanymi wstawkami wykończone są odcinającym się niebieskim kolorem (Mopar Blue) pojawiającym się również na zestawie wskaźników oraz niektórych częściach panelu drzwi. Wysokiej jakości dywaniki Mopar oraz komplet pedałów Mopar są dopełnieniem wnętrza samochodu.

Zamontowany w Chryslerze 200 S Mopar silnik V-6 Pentastar został wzbogacony o układ wydechowy i układ dolotowy zimnego powietrza. Wyprodukowany przez Mopar komplet zawieszeń do obniżenia samochodu pomaga 200 S Mopar pozostać bliżej nawierzchni i poprawia komfort manewrowania i prowadzenia samochodu. Komplet powiększonych hamulców Mopar zwiększa moc hamowania.

inf/zdjęcia FIAT

Zasoby powiązane


Reklama