Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Nowy Opel Astra — niezwykła oaza aromaterapii

dokument
pobierz +

Wsiądź i poczuj się jak w domu. Z zewnątrz nowy Opel Astra przyciąga wzrok sportową i lekką stylistyką nadwozia, natomiast wnętrze kompaktowego bestsellera najnowszej generacji jest przytulną i gościnną oazą sprzyjającą odnowie sił witalnych. Firma Opel mocno się postarała, aby stworzyć zindywidualizowane i kompleksowo sprzyjające dobremu samopoczuciu otoczenie dla kierowcy i pasażera. Jedną z wyrafinowanych opcji wyposażenia jest opracowany przez firmę Opel system aromatyzacji kabiny AirWellness.

„Nasz unikatowy system aromatyzujący doskonale pasuje do skali jakościowego skoku, którego dokonaliśmy w nowej Astrze. System wypełnia wnętrze samochodu wspaniałym zapachem. Na przykład bardzo relaksujący zapach Balancing Green Tea wraz z funkcją masażu wbudowaną w fotele zapewnia zupełnie nowe wrażenia z jazdy” — mówi Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel. „Osobom preferującym bardziej męskie nuty zapachowe proponujemy Energizing Dark Wood ”.

Odpocznij od codziennej rutyny: z nową Astrą to proste

„Warto zrobić sobie kilkuminutową przerwę od stresującej pracy. Dziś dla wielu kierowców samochód jest jednym z niewielu miejsc, w których mogą mieć chwilę tylko dla siebie. Wszystkie elementy muszą do siebie pasować” — mówi Tina Müller, podsumowując ideę opracowania systemu aromatyzującego.

Na relaks i dobre samopoczucie składa się wiele elementów, w tym wysokiej klasy relaksujące fotele z regulacją w 18 kierunkach, zapewniające idealny komfort siedzenia i doskonałe oparcie dla pleców. Firma Opel udoskonaliła ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR (Kampanii na rzecz Zdrowych Pleców), wyposażając je po raz pierwszy w funkcje masażu, pamięci, wentylacji i podgrzewania. Z kolei nowe systemy IntelliLink kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto zapewniają indywidualną rozrywkę i doskonały dźwięk. Konstruktorom z firmy Opel wciąż jednak brakowało ważnego aspektu perfekcyjnej mieszanki, która oprócz zmysłu dotyku, wzroku i słuchu powinna zadowalać także powonienie: potrzebny był odpowiedni zapach, który zintensyfikuje relaksujące wrażenia związane z przebywaniem w samochodzie.

Rozwiązaniem jest system aromatyzujący AirWellness, opracowany specjalnie do modelu Astra. Specjaliści w dziedzinie marketingu i inżynierowie z firmy Opel oraz francuska firma perfumeryjna Azur Fragrances wspólnie tworzyli ten system przez ponad rok. Testowano i ulepszano niezliczone próbki kompozycji zapachowych. Ostatecznie na potrzeby systemu aromatyzującego w nowej Astrze wybrano dwa zapachy: Balancing Green Tea z efektem relaksującym oraz odświeżający Energizing Dark Wood. Ważną zaletą systemu jest fakt, że użytkownik nie musi decydować się na jeden z tych zapachów. Wkłady zapachowe można szybko i łatwo wymieniać, w zależności od nastroju.

Za opracowanie formuły zapachowej odpowiadali specjaliści z branży perfumeryjnej, natomiast inżynierowie firmy Opel zaprojektowali odpowiedni osprzęt. System aromatyzujący można zamontować na konsoli centralnej za pomocą adaptera PowerFlex (400 zł) i umieścić w nim wkład zapachowy. Elektryczna grzałka zasilana napięciem 5 V uwalnia zapach rozchodzący się po całej kabinie. Nowy system AirWellness jest oferowany w cenie 200 zł, a wkłady zapachowe można kupić za 33 zł (sugerowane ceny detaliczne z VAT w Polsce).

inf/zdjęcia/film OPEL

Zasoby powiązane


Reklama