Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Udany debiut PEUGEOT 208 RALLY 4

dokument
pobierz +

Stale rosnący portfel zamówień, niesłabnący rytm wydań samochodów oraz pierwszorzędne wyniki sportowe klientów pełnych entuzjazmu: PEUGEOT 208 Rally 4 przeszedł swój chrzest bojowy w 2020 roku w świetnym stylu!

Niezwykle udana premiera Peugeot 208 Rally 4: 145 przyjętych zamówień potwierdza, że nowy rajdowy samochód Peugeot Sport wywołuje prawdziwy entuzjazm i podąża śladami swego znamienitego poprzednika – bestsellerowego 208 R2.
Do 31 grudnia zostanie wydanych 80 Peugeot 208 Rally 4, co oznacza, że mimo spowodowanego pandemią przesunięcia dostawy pierwszego egzemplarza na 1 lipca tego roku, wszystkie działy Peugeot Sport zwielokrotniły wysiłki, by umożliwić klientom jak najszybszy odbiór nowych samochodów.

Peugeot 208 Rally 4 był powszechnie oczekiwanym samochodem. Świadczy o tym 185 startów w wyścigach w tym roku w Europie. Model spełnił oczekiwania pod względem osiągów i niezawodności, czego dowodzą uzyskane wyniki:
- Udany pierwszy start i chrzest bojowy w Portugalii ze wspaniałym zwycięstwem w kategorii napędu na jedną oś oraz 9. miejscem w wyścigu „scratch” kierowcy Pedro Antunesa startującego w wyścigu po raz pierwszy w karierze.
- Paolo Andreucci zdobył tytuł mistrza Włoch w kategorii samochodów z napędem na jedną oś zwyciężając we wszystkich czterech wyścigach.
- Mathieu Franceschi sięgnął po tytuł mistrza Francji w rajdach szutrowych, w klasie samochodów z napędem na jedną oś.
- Alejandro Cachon został mistrzem Hiszpanii juniorów i będzie kontynuował swą sportową przygodę startując w barwach Peugeot w rajdowych mistrzostwach Europy (ERC3) w przyszłym sezonie. Będzie się starał wypaść co najmniej tak dobrze jak jego rodak Josep Bassas, który również pokazał co potrafi Peugeot 208 Rally 4, kończąc tegoroczny sezon na drugim miejscu w klasyfikacji ERC3 i odnosząc spektakularny sukces w Rajdzie Fafe.

Zalety Peugeot 208 Rally 4 były również podkreślane przez piętnastu zawodników konkurujących ze sobą w wyścigach o puchar Francji. Mathieu Franceschi zwyciężył tu w jedynej rozegranej rundzie (Rajd Mont-Blanc Morzine) przed anulowaniem zawodów. Mimo wszystko, młody kierowca zdążył zaznaczyć swą obecność plasując 208 Rally 4 na 21. miejscu w scratchu na górskim etapie, gdzie liczy się moc i w którym znalazło się ponad 200 zawodników, w tym 30 R5. Przy tej okazji wyróżnili się także Ginox Bux i Mathis Bonfils wygrywając odpowiednio klasyfikację Gentelman

inf Peugeot


Reklama