Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Adam Kszczot ambasadorem LEXUSa

dokument
pobierz +

Adam Kszczot, wybitny sportowiec, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, świata oraz halowych mistrzostw świata, od lutego 2019 roku został ambasadorem autoryzowanego salonu Lexus Łódź. Lekkoatleta został użytkownikiem jednego z modeli Lexusa, w ramach wewnętrznego projektu dealera wspierającego utalentowanych polskich sportowców w drodze do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Już 4 lutego tego roku podczas lekkoatletycznego mityngu gwiazd Orlen Cup w Atlas Arenie (Lexus Łódź jest oficjalnym partnerem wydarzenia) zostanie oficjalnie ogłoszona współpraca Adama Kszczota z dealerem. Sportowiec w imieniu stacji wręczy jednemu ze zwycięzców nagrodę w postaci kluczyków do „Auta na weekend”.

Sportowym celem Adama jest uplasowanie się na podium Igrzysk Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku, ale wcześniej potwierdził swój udział w mistrzostwach świata w Doha (wrzesień 2019).

Nieprzypadkowo marka Lexus jest bliska Adamowi, który utożsamia się z japońską filozofią Ikigai, polegającą na docenianiu codzienności, a także osiągnięciu równowagi między robieniem tego co kochamy oraz tego, co daje nam środki do życia. Ten wybitny i utalentowany sportowiec w codziennym życiu pragnie przede wszystkim szczęścia dla siebie i rodziny. Jego pasją jest nie tylko sport, ale także motywacja w ujęciu naukowym. Początkowo spotykał się z młodzieżą w szkołach, a obecnie spełnia się jako mówca motywacyjny.

Lexus Łódź

Firma Lexus Łódź Sp. z o.o. to autoryzowany dealer marki Lexus, istniejący od 2016 roku. Firma oferuje usługi sprzedaży oraz serwisu mechaniczno-blacharskiego samochodów marki premium. Stacja została wyróżniona dwukrotnie prestiżową Statuetką 5* za obsługę klienta w Audycie Europejskim. Samochody Lexusa są cenione na całym świecie za bezpieczeństwo, wysoką jakość, innowacyjność oraz niezawodne napędy hybrydowe.

Adam Kszczot

Adam Kszczot rozpoczął przygodę ze sportem już w wieku 15 lat, gdy trener Rafał Marszałek odkrył jego talent. W 2007 roku Adam zdobył brązowy medal mistrzostw Europy Juniorów. Twierdzi, że jest to dla niego najcenniejsze trofeum, które otworzyło „worek z medalami”. Rok później był tuż za podium na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bydgoszczy, a w kolejnych latach zdobył czwarte miejsce w halowym czempionacie Starego Kontynentu w Turynie. Latem 2009 roku zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Europy.

2010 rok był dla Adama szczególnie udany, gdyż zdobył dwa brązowe medale na najważniejszych zawodach w sezonie – zimą podczas halowych mistrzostw świata oraz latem na mistrzostwach Europy. Wygrywając z Marcinem Lewandowskim, zapewnił sobie w 2011 roku złoty medal halowych mistrzostw Europy. W lipcu 2011 obronił tytuł młodzieżowego mistrza Europy, a kilkanaście tygodni później zajął szóstą lokatę w mistrzostwach świata. Na koniec sezonu 2011 zajął czwarte miejsce w plebiscycie na wschodzącą gwiazdę europejskiej lekkoatletyki, organizowanym przez European Athletics. Adam Kszczot zdobył w sumie jedenaście złotych medali na seniorskich mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów, a w 2017 zdobył złoty medal mistrzostw kraju na stadionie w biegu na 1500 metrów.

 


Reklama