Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Opel Cascada Supreme gotowy do wiosennej przejażdżki

dokument
pobierz +

 

Wiosna to czas kabrioletów. Opel Cascada pozwala cieszyć się słońcem, a w razie kwietniowego deszczu zamykanie materiałowego dachu trwa tylko 17 sekund. Imponujący kabriolet z czteromiejscowym wnętrzem i odpowiednio pojemnym bagażnikiem jest teraz dostępny jako Cascada Supreme z subtelnymi dodatkami stylizacyjnymi. Wszystkie detale i kolory Cascady Supreme zostały starannie do siebie dopasowane. Kabriolet dla dbających o styl kierowców można zamówić w kolorze czerwonym („Absolute Red”), białym („Summit White”) lub czarnym („Mineral Black”). Do każdego z tych kolorów doskonale pasuje czarna listwa na osłonie chłodnicy, czerń bocznych lusterek oraz dwukolorowy wzór 20‑calowych obręczy kół ze stopów lekkich. Estetykę wykończenia drzwi i kokpitu podkreślono czerwonymi szwami, harmonizującymi z czarnym lakierem fortepianowym na detalach wnętrza i trzyramiennej kierownicy. Jak zwykle w Oplu nie mogło zabraknąć ergonomicznych foteli z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), zapewniających maksymalny komfort za kierownicą dzięki elektryczno-pneumatycznemu podparciu kręgosłupa lędźwiowego oraz wysuwanemu podparciu ud. W Cascadzie Supreme fotele są pokryte wysokogatunkową skórą łączoną charakterystycznymi czerwonymi szwami.

Opel Cascada to kabriolet do codziennej jazdy i na każdą porę roku — wysokiej jakości tekstylny dach z izolacją akustyczną skutecznie tłumi szum wiatru. W przeciwieństwie do wielu innych kabrioletów w Cascadzie można swobodnie rozmawiać w czasie jazdy lub słuchać muzyki... na przykład „Czterech pór roku” Vivaldiego. Dach można zamknąć za naciśnięciem przycisku, nawet w czasie jazdy (do 50 km/h).

Cascada jest też wyposażona w szereg systemów wspomagających kierowcę: alarm przedkolizyjny, asystent pasa ruchu i system ostrzegania o pojeździe w martwym polu zwiększają bezpieczeństwo, a system rozpoznawania znaków drogowych, asystent świateł drogowych i asystent parkowania z funkcją wykrywania miejsca do parkowania ułatwiają życie. Kierowca i pasażerowie mogą także korzystać z najlepszych opcji łączności za pośrednictwem osobistego opiekuna kierowcy, czyli systemu Opel OnStar, który oferuje punkt dostępu do Internetu Wi‑Fi[1] oraz inne usługi, takie jak rezerwacja pokoju w hotelu[2] i wyszukiwanie dogodnego parkingu[3].

Gama silników benzynowych obejmuje jednostki od 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM (zużycie paliwa według NEDC: 8,7 l/100 km w cyklu miejskim; 5,5 l/100 km poza miastem; 6,7 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 154 g/km) do 1.6 Direct Injection Turbo rozwijającej imponującą moc 147 kW/200 KM (zużycie paliwa według NEDC: 8,54 l/100 km w cyklu miejskim; 5,8 l/100 km poza miastem; 6,8 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 158 g/km). Sześciobiegowa przekładnia automatyczna jest dostępna z silnikiem 1.6 Direct Injection Turbo o mocy 125 kW/170 KM. Firma Opel oferuje także alternatywę wysokoprężną w postaci oszczędnego silnika 2.0 CDTI o mocy 125 kW/170 KM (zużycie paliwa według NEDC: 6,0 l/100 km w cyklu miejskim; 4,2 l/100 km w cyklu pozamiejskim; 4,9 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO 2: 129 g/km).

Ceny katalogowe Opla Cascady rozpoczynają się od 115 700 zł. Wersja Supreme jest dostępna w cenie od 126 600 zł. (Sugerowane ceny detaliczne z VAT w Polsce).

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna modelu Cascada może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

[1] Usługa bezprzewodowej łączności z Internetem, hotspot Wi-Fi jest niedostępna w Polsce w chwili publikacji niniejszej informacji.

[2] Przez Booking.com. Wymagane podanie adresu e‑mail i numeru karty kredytowej.

[3] Przez serwis Parkopedia.


Reklama