Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Mercedes idzie do wojska - legendarna klasa G

dokument
pobierz +

Mercedes-Benz G300 CDI 6x6 z kabiną załogową

Mobilność i wysoka ładowność w Klasie G

Gama wojskowej Klasy G została w 2012 roku poszerzona o nowy model, łączący wysoką ładowność ze zminimalizowaną sylwetką: dzięki dodaniu trzeciej osi, zdolności przewozowe G300 CDI 6x6 mogły zostać zwiększone do niemal 3 t. Sześć napędzanych kół i dołączane blokady dyferencjałów zapewniają mu doskonałą sprawność w terenie. Klasa G 6x6 z kabiną załogową dostępna jest w wersji przystosowanej do ruchu lewo- i prawostronnego. Kabina jest w standardzie wyposażona w elementy wstępnej ochrony w celu modernizacji do poziomu STANAG 1.

Bazując na wariantach z kierownicą po prawej stronie, z sukcesem wprowadzonych w liczbie ponad 1000 egzemplarzy do floty australijskiego wojska, powstają wersje z kierownicą po lewej stronie. Jako pierwsza zamówiła je szwedzka armia.

Kolejne odmiany Klasy G

Szerokie portflolio Klasy G obejmuje także pojazdy opancerzone, od wersji Station Wagon FB6 ze specjalnymi mocowaniami elementów opancerzenia aż do zapewniających wysoką ochronę pojazdów, takich jak LAPV 5.4, używanych na co dzień przez liczne armie na całym świecie. Najmniejszy model, LAPV 5.4, korzysta z układu napędowego G 280 CDI i standardowo zapewnia poziom ochrony balistycznej 2 oraz chroni przed minami zgodnie ze standardem NATO STANAG (w opcji dostępny jest wyższy poziom ochrony przeciminowej). Jednostka napędowa pojazdu napędza wszystkie cztery koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni automatycznej ze zintegrowanym przełożeniem redukcyjnym i trzema 100-proc. blokadami dyferencjałów. Do wyboru są dwie wersje nadwoziowe: 5-drzwiowe kombi z w pełni opancerzoną kabiną i bagażnikiem lub model 4-drzwiowy z tylną partią nadwozia do zabudowy.

inf.zdjęcia MERCEDES

Model

G 300 CDI 6x6 z kabiną załogową

Silnik

Mercedes-Benz OM 642.8 DE 30 LA

Moc, moment obr.

135 kW, 400 Nm

Klasa emisji spalin

EURO 5 / EURO 3

Przekładnia

5-stopniowa, automatyczna

Długość, szerokość, wysokość

6229 mm, 2514 mm, 2090 mm

Głębokość brodzenia

600 mm

Dop. masa całkowita

6500 kg

Ładowność

2850 kg

Ogumienie

285/75 R16 all-terrain

Zasoby powiązane


Reklama