Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Mercedes SL: roadster, coupe i magiczny dach

dokument
pobierz +

Miłośnicy SL-a doceniają go nie tylko za walory sportowe, ale i za wysoką użyteczność na co dzień. W ramach modernizacji roadster jest jeszcze bardziej funkcjonalny - jeśli warunki wymagają ruszenia z miejsca, zainicjowana na postoju operacja składania lub rozkładania elektrohydraulicznego dachu vario może być kontynuowana podczas jazdy z prędkością do 40 km/h.

Nowością jest automatyczna przegroda przestrzeni bagażowej. Ustawiona w górnej pozycji na potrzeby powiększenia bagażnika, po złożeniu dachu automatycznie przesunie się w dół. I odwrotnie - po rozłożeniu dachu, również elektrycznie, wróci na swoje miejsce.

Kolejny praktyczny detal: dla ułatwienia załadunku schowany w bagażniku dach można odchylić w górę o około 25 stopni za naciśnięciem przycisku. Z pakietem KEYLESS-GO pokrywę bagażnika otwiera się lub zamyka ruchem stopy pod tylnym zderzakiem. Aby zapewnić wygodny dostęp do przestrzeni bagażowej, po otwarciu klapy automatyczna przegroda sama ustawia się w górnej pozycji. I coś jeszcze: opcjonalny dach panoramiczny MAGIC SKY CONTROL po rozłożeniu z przyciemnionego staje się przeźroczysty i odwrotnie.

Jednym ze specjalnych elementów wyposażenia SL-a jest wydajny i skuteczny system czyszczenia przedniej szyby MAGIC VISION CONTROL. Przewody dostarczające płyn są zintegrowane z wycieraczkami - trafia on bezpośrednio do piór, w obu kierunkach. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie ma tu wodnej mgiełki, która mogłaby utrudniać widoczność lub dostawać się do środka przy złożonym dachu. Opcjonalnie wycieraczki można zaopatrzyć w funkcję podgrzewania, która zimą chroni je przed przymarzaniem do szyby.

inf/zdjęcia/filmy MERCEDES

Zasoby powiązane


Reklama