Reklama

Motoryzacja - Lifestyle

Reault Tlisman -równie piękny co komfortowy

dokument
pobierz +

Renault TALISMAN wita kierowcę i pasażerów, gdy zbliżają się do samochodu – z chwilą wykrycia obecności karty Renault Hands Free zapalają się światła do jazdy dziennej (Day Running Light) i światła tylne oraz lampka sufitowa, rozkładają się lusterka boczne, włącza się oświetlenie ambientowe wnętrza, a kierunkowskazy sygnalizują zwolnienie blokady drzwi. Po otwarciu drzwi włącza się wyświetlacz zespołu wskaźników, a na ekranie R-LINK 2 pojawia się powitalna animacja, emitowany jest również powitalny sygnał dźwiękowy. Przycisk skrótu na środkowej konsoli jest podświetlony podobnie jak ekran R-LINK 2 po wyborze trybu MULTI-SENSE (szybkie pulsowanie w trybie Sport, łagodne w trybie Komfort).

TALISMAN plasuje się w ścisłej czołówce pod względem przestronności wnętrza i objętości schowków.

 • odleg ł o ść od siedzenia do dachu na przednich i tylnych miejscach, wynosz ą ca odpowiednio 902 mm z przodu i 854 mm z ty ł u,
 • szeroko ść u ż yteczna na przednich miejscach,
 • wynosz ą cy 262 mm promień na wysokości kolan między przednimi a tylnymi siedzeniami - jeden z największych w tej klasie aut.

Szeroka i praktyczna środkowa konsola, stwarzająca wrażenie przestrzeni, zapewnia komfortową odległość między kierowcą a pasażerem na przednim siedzeniu. Jest miła w dotyku i wyróżnia się niezwykle starannym wykończeniem.

Dzięki rozmieszczonym w całej kabinie schowkom o łącznej objętości ponad 25 litrów, TALISMAN stawia wysoko poprzeczkę również i w tej dziedzinie:

 • schowek w desce rozdzielczej o objętości wynoszącej aż 8 litrów,
 • schowki o obj ę to ś ci 4,6 litra w drzwiach przednich (mog ą ce pomie ś ci ć 1,5-litrow ą butelk ę ) i o objętości 2 litrów w drzwiach tylnych,
 • schowek umieszczony pod ś rodkowym pod ł okietnikiem, z ch ł odzon ą komor ą (w wersjach ze skrzynią biegów EDC)
 • dwa uchwyty na kubki.

Pojemność bagażnika – 608 dm3 (VDA) – w zupełności spełnia potrzeby rodzin. Po złożeniu tylnej kanapy pojemność bagażnika rośnie do 1 022 dm3 (licząc do oparcia przednich siedzeń).

Przyjazne i komfortowe wnętrze - Fotele i pozycja za kierownicą jak w „klasie biznes”

Fotel kierowcy automatycznie cofa się o 50 mm (w wersjach z elektryczną regulacją ustawienia), aby ułatwić kierowcy wsiadanie. Po zajęciu miejsca przez kierowcę, fotel wraca do pierwotnego położenia.

Przednie siedzenia TALISMANA są niezwykle szerokie. Zaprojektowane jako fotele klasy biznes, łączące w sobie wszystkie najlepsze cechy tej klasy.

Wyróżniają się one zwłaszcza dwiema ważnymi nowościami:

 • technologią Cover Carving Technology – na tylnej stronie oparć wykorzystano po raz pierwszy na świecie półsztywną, wytrzymałą, elastyczną i lekką konstrukcję wbudowaną w tylną część oparć.

Ta innowacja opracowana przez firmy Renault i Faurecia daje designerom nowe możliwości projektowe i zapewnia korzyści pod względem jakości postrzeganej, przestronności (+ 3 cm na wysokości kolan z tyłu) i obniżenia masy (- 1 kg w porównaniu do standardowych obudów z tworzywa);

 • wbudowaną funkcją wentylacji (dla foteli pokrytych skórą) zwiększającą komfort podróżowania, zwłaszcza podczas dużych upałów. Doskonale wyprofilowany kształt siedzeń i szerokie zagłówki zapewniają wysoki poziom komfortu. Górna część oparcia dostosowuje się do budowy ciała siedzącej osoby. Nisko umieszczone siedzenia zapewniają wygodną pozycję za kierownicą oraz znaczną odległość do dachu.

W zależności od wersji wysokość siedzenia, kąt pochylenia oparcia i podparcie lędźwiowe mogą być regulowane elektrycznie za pomocą trzech przycisków umieszczonych z boku siedzenia. System pozwala na zapamiętanie do 6 różnych konfiguracji ustawień (profili). Zakres regulacji wzdłużnej wynosi 24 cm, a w wersji Initiale Paris długość siedziska można regulować w zakresie 6 cm. W wersji INITIALE PARIS możliwość regulacji 10 parametrów (w tym 8 elektrycznie) zapewnia kierowcy i pasażerowi dużą swobodę i znalezienie idealnej pozycji. R-LINK 2 posiada również funkcję umożliwiającą regulację fotela pasażera.

Tylna, trzymiejscowa kanapa jest wykonania z pianki wypełniającej o zmiennej gęstości. Jest dzielona w układzie 1/3-2/3 i wyposażona w otwór na narty. Obydwa boczne siedzenia posiadają składane zagłówki. Po złożeniu pozwalają znacząco zwiększyć widoczność do tyłu.

Podsumowując, przednie fotele TALISMANA zapewniają użytkownikom:

 • wyjątkowy komfort dzięki dużym wymiarom,
 • możliwość regulacji nawet 10 parametrów, (w tym 8 elektrycznie i 2 ręcznie), w tym długości siedziska w zakresie 6 cm,
 • 4 rodzaje regulacji podparcia lędźwiowego (w pionie i na głębokość),
 • zagłówki typu lotniczego z 6 możliwościami regulacji ustawienia ( w wersji Initiale Paris),
 • funkcję podgrzewania i wentylacji
 • funkcję masażu z możliwością wyboru rodzaju i natężenia (2 programy/ 5 sekwencji),
 • pamięć ustawienia (do 6 indywidualnych profili).

Inf/zdjęcia/film RENAULT

Zasoby powiązane


Reklama