Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

Przyszłości motoryzacji to zeroemisyjność. CUPRA jest na to gotowa

dokument
pobierz +

Zgodnie z raportem Mind & Roses przygotowanym dla Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w pierwszej połowie ubiegłego roku w Europie zarejestrowano przeszło 2 mln samochodów z napędem hybrydowym i niemal 820 tys. aut z napędem elektrycznym. Coraz większy zapał klientów do kupowania takich samochodów i zmieniające się przepisy unijne ukierunkowujące przemysł w stronę zeroemisyjności wymagają od producentów samochodów wprowadzania radykalnych zmian. Marka CUPRA od lat realizuje ten cel dzięki gamie elektryków oraz hybryd, a także inwestując w przebudowy fabryk i optymalizację łańcucha dostaw.

Intensywne inwestycje w rozwój

W drodze do osiągnięcia celów stawianych przed producentami samochodów, CUPRA czerpie garściami z zaplecza, jakie zapewnia SEAT S.A. Hiszpański producent przeprowadza największą transformację w historii firmy. Przebudowuje m.in. fabrykę w Martorell, by stała się jednym z centrów produkcyjnych samochodów elektrycznych dla koncernu, pełniąc kluczową funkcję w łańcuchu dostaw pojazdów elektrycznych w Hiszpanii. To element zakrojonego na szeroką skalę wartego 10 mld euro projektu „Future: Fast Forward”, którego celem jest przekształcenie ojczyzny marki w europejskie centrum elektromobilności.

Rozwój gamy modelowej marki oraz jej otoczenia napędzany jest szybko zmieniającą się sytuacją na rynku motoryzacyjnym. Inwestycja w fabrykę w Martorell to ważny krok CUPRY w kierunku pełnej elektryfikacji. Przebudowa hiszpańskiego zakładu z pewnością zapewni zwiększenie efektywności produkcyjnej i skrócenie czasu wprowadzania nowych modeli na rynek – mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SETA i CUPRA.

Ambitny plan elektryfikacji

Obecnie CUPRA proponuje klientom w 100% elektryczny model Born. W tym roku dołączy do niego pierwszy napędzany prądem SUV marki, czyli CUPRA Tavascan, a niedługo potem pojawi się miejski, sportowy elektryk – model Raval.

W CUPRA jesteśmy dumni, że możemy oferować naszym klientom coraz więcej zaawansowanych technologicznie i ekologicznych opcji. Każdy z tych modeli został zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach i stylach życia kierowców. Wierzymy, że przyszłość należy do tych, którzy łączą zaangażowanie ekologiczne z pasją do motoryzacji, proponując jednocześnie drapieżne i odważne koncepty, które budzą emocje – dodaje Daria Zielaskiewicz.


Reklama