Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

Hyundai rozpoczyna produkcję modelu KONA Electric w fabryce w Czechach

dokument
pobierz +

Hyundai potroi dostępność modelu KONA Electric w Europie, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie Klientów na samochody zeroemisyjne. Od marca 2020 rusza produkcja modelu KONA Electric w Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) oraz zwiększą się dostawy samochodu z fabryki w Ulsan, w Korei Południowej. Znacząco skróci to czas oczekiwania europejskich Klientów.

Decyzja o uruchomieniu dodatkowej produkcji modelu KONA Electric została podjęta, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów w Europie. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży modelu KONA Electric w roku 2018, zapotrzebowanie na ten samochód przekroczyło oczekiwania. Zwiększenie możliwości produkcyjnych jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

W roku 2020 Hyundai dostarczy na europejski rynek 80 000 sztuk samochodów zeroemisyjnych, w tym modeli KONA Electric, IONIQ Electric oraz wodorowych NEXO. Tym samym firma spodziewa się stać największym dostawcą samochód zeroemisyjnych w Europie.

„Słuchamy naszych Klientów i w oparciu o ich rosnące zapotrzebowanie na samochody elektryczne podjęliśmy tę decyzję. Wybierając samochód, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jaki wpływ będzie on miał na środowisko. Dlatego samochody elektryczne na rynku europejskim mają ogromny potencjał. Decyzja oddaje postępowego ducha firmy Hyundai i wzmocni naszą pozycję, jako lidera mobilności przyszłości.” – powiedział Dong Woo Choi, Prezes Hyundai Motor Europe.

Hyundai jest nie tylko jednym z pionierów w dziedzinie samochodów zeroemisyjnych, ale także oferuje największą ze wszystkich producentów liczbę napędów zelektryfikowanych, począwszy od miękkich hybryd 48 V, przez klasyczne hybrydy i hybrydy typu plug-in, po samochody elektryczne i zasilane wodorem. Hyundai, jako jeden z wiodących producentów, nie ustaje w dążeniu do tego, by mobilność przyszłości była dostępna dla jeszcze większej liczby ludzi.

Hyundai KONA Electric to wielokrotnie nagradzany samochód bez kompromisów, łączący w sobie nowoczesną stylistkę i bezemisyjny napęd elektryczny. Hyundai jest pierwszą marką motoryzacyjną w Europie, która wprowadziła na rynek w pełni elektryczny, subkompaktowy model typu SUV. KONA Electric jest dostępny z dwoma wersjami układu napędowego. Dzięki niedawno wprowadzonym dodatkowym zmianom, oferuje jeszcze więcej korzyści, między innymi szybsze ładowanie trójfazowe na wielu rynkach europejskich, nowe funkcje łączności, w tym Hyundai Bluelink®, oraz nowy opcjonalny system nawigacji z 10,25-calowym ekranem.

inf/zdj Hyundai


Reklama