Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

Rajd Samochodów Elektrycznych E-RALLYE MONTE-CARLO 2016 i Renault ZOE

Rajd Samochodów Elektrycznych E-RALLYE MONTE-CARLO 2016 i Renault ZOE

Już po raz trzeci Renault bierze udział w Rajdzie Monte-Carlo samochodów o zerowej emisji CO2. Marka wystawia cztery ZOE wyposażone w nowe akumulatory trakcyjne Z.E. 40. Rajd odbywa się w dniach 12-16 października, na trasie Fontainebleau – Monako. Renault ZOE, zwycięzca dwóch poprzednich edycji rajdu, zyskało w tym roku dwukrotnie większy zasięg. Do jednej z załóg dołączyła znana aktorka i modelka, Adriana Karembeu.

Wpisany do międzynarodowego kalendarza imprez FIA, e-Rajd Monte-Carlo jest wydarzeniem pionierskim, pozostawiającym wiele miejsca przygodzie i technologiom przyszłości. Rajd ten jest przeznaczony dla samochodów w 100% elektrycznych, nie zanieczyszczających środowiska i nie emitujących CO2. W tym roku na linii startu w Fontainebleau pojawi się trzydzieści sześć załóg, które przejadą przez całą Francję, kończąc wyścig na ulicach Księstwa Monako. Wyposażone w nowy akumulator trakcyjny o dwukrotnie większym zasięgu, sięgającym 400 km w cyklu NEDC, Renault ZOE staje się idealnym partnerem w nauce jazdy, odkrywaniu świata, weekendowych wypadach wyjazdach na wakacje, a nawet... w rajdach! I właśnie dlatego Renault ZOE ponownie bierze udział w konkurencji, przystępując już po raz trzeci do tego obfitującego w wydarzenia i emocje rajdu: tor w Alès, wyścig na dystansie 350 km, przełęcz Turini. Połączono w nim wszystkie trudności, pozwalające wystawić na próbę możliwości startujących aut.


Renault ZOE jest liderem na rynku europejskim. Od dnia swojego debiutu rynkowego model ten sprzedał się w liczbie ponad 50 tys. sztuk. Na trasę rajdu wyruszą cztery samochody, których załogi będą walczyć o najwyższe miejsca na podium. W tym roku za kierownicą jednego z ZOE zasiądzie Adriana Karembeu, modelka, aktorka i prezenterka telewizyjna, która jest zaangażowana również w Rajd Gazel, Rajd Księżniczek i akcje charytatywne (Francuski Czerwony Krzyż, Reporterzy bez granic).

inf/zdj RENAULT

Zasoby powiązane


Reklama