Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

Światowa premiera elektryzującego Opla Ampery-e w Paryżu

dokument
pobierz +

Na najbliższym Mondial de l’Automobile w Paryżu firma Opel zrewolucjonizuje elektryczną mobilność. W trakcie targów odbywających się w dniach 1–16 października światową premierę (hala 5-2, stoisko 501) będzie miał Opel Ampera‑e — elektryzujący pod każdym względem samochód elektryczny. W modelu spod znaku błyskawicy pionierską technologię akumulatorową i napęd bez lokalnej emisji połączono z przyjemnością z jazdy, ponieważ maksymalny moment obrotowy 360 Nm zapewnia imponujące przyspieszenie i zdolność bardzo sprawnego wyprzedzania.

„Opel Ampera‑e sprawia, że elektryczna mobilność staje się w pełni dostępna w codziennym użytkowaniu i gotowa do dalszego rozwoju w przyszłości” — mówi dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Ampera‑e w imponującym stylu udawania, że zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju nie musi wykluczać czerpania radości z jazdy. Wyjątkowo mocny silnik elektryczny zapewnia autentycznie czystą przyjemność z prowadzenia pojazdu”.

Maksymalny moment obrotowy wynoszący 360 Nm gwarantuje elektryzujący temperament nowego Opla. Silnik elektryczny rozwija moc 150 kW/204 KM. Do ulubionych dyscyplin Opla Ampery‑e należą start spod świateł i włączanie się do ruchu na autostradzie. Kompaktowy samochód przyspiesza do 50 km/h w ciągu zaledwie 3,2 sekundy, a zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h, na przykład przy wyprzedzaniu, zajmuje mu tylko 4,5 sekundy (dane wstępne). Ampera‑e może zatem poszczycić się podobnymi osiągami, jak flagowe sportowe modele Opla spod znaku OPC.

Przyjemność z prowadzenia Opla Ampery‑e może także polegać na swobodnym utrzymywaniu stałej prędkości do 150 km/h. Jednocześnie Ampera‑e oferuje znacznie dłuższy zasięg niż większość innych samochodów elektrycznych na rynku. Wyjątkowe, kompaktowe proporcje Ampery‑e wynikają z umieszczenia płaskiego akumulatora pod podłogą pojazdu. Efektywny sposób ulokowania akumulatora przekłada się też na przestronne wnętrze, w którym może wygodnie podróżować pięć osób, oraz bagażnik o pojemności porównywalnej z tym, co oferują samochody w segmencie kompaktowym.

Rozrywka na najwyższym poziomie: pobieranie ulubionych filmów i muzyki

Na przyjemność z pokonywania dalekich tras mogą liczyć także pasażerowie Ampery‑e. Jak zwykle w Oplu, oprócz przestronnego wnętrza gwarantują ją także optymalnie skonfigurowane opcje cyfrowej łączności. Ampera‑e jest wyposażona w system multimedialny IntelliLink najnowszej generacji oraz Opel OnStar. W zależności od dostępności sieci ten nagradzany osobisty opiekun kierowcy może działać jako wydajny hotspot Wi‑Fi, zapewniając łączność z Internetem jednocześnie nawet dla siedmiu urządzeń mobilnych. Systemy IntelliLink kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto ułatwiają korzystanie z funkcji smartfona w Amperze-e. Pełny dostęp do ulubionej muzyki lub możliwość pobierania filmów to tylko niektóre przykłady licznych rozrywek dostępnych dla pasażerów w tym multimedialnym środowisku.

inf/zdjęcia OPEL

Zasoby powiązane


Reklama