Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

NOWE MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 2016 JUŻ W POLSCE!

dokument
pobierz +

W polskiej ofercie Mitsubishi Motors zadebiutowało właśnie zupełnie nowe wcielenie Mitsubishi Outlandera PHEV - pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a z elektrycznym napędem na 4 koła. Podobnie, jak wprowadzony na rynek jesienią Outlander 2016 z silnikami spalinowymi, Mitsubishi Outlander PHEV 2016 spotkał się w Polsce z wyjątkowo dobrym przyjęciem - pierwsza dostawa tych pojazdów została sprzedana jeszcze przed pojawieniem się nowego modelu w salonach.

 

Dynamic Shield

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV 2016 zostało poddane tym samym poważnym zmianom stylistycznym, które zadecydowały o sukcesie entuzjastycznie przyjętego przez klientów Mitsubishi Outlandera 2016. Na nową stylizację nadwozia zgodną z koncepcją „Dynamic Shield” składają się całkowicie nowy pas przedni z nowymi światłami, nowe przetłoczenia nadwozia i nowe elementy karoserii. Design przedniego pasa z licznymi chromowanymi elementami oraz poszerzone przednie i tylne zderzaki, symbolizują funkcjonalność i bezpieczeństwo oferowane przez SUV-y firmy Mitsubishi Motors. Wąskie reflektory LED z dwunastoma diodami LED do jazdy dziennej, delikatnie wznoszą się i zachodzą na boczną część nadwozia, wzmacniając poczucie dynamiki. Chromowane listwy umieszczone po obu stronach, dają trójwymiarowy efekt nieustannego ruchu, czyniąc sylwetkę pojazdu niższą, bardziej smukłą i szerszą. Nowe Mitsubishi Outlander PHEV 2016 jest dostępne w 7 kolorach nadwozia, w tym z nowym, wyrafinowanym lakierem „Ruby Black Pearl” - czarnym, perłowym lakierem o wysokim połysku z dodatkiem czerwonych drobinek, a także z nowymi 18-calowymi, aluminiowymi obręczami kół w dwóch odcieniach z nowym wzorem ramion, które dodają charakteru wersji PHEV. Nowy Outlander PHEV 2016 wyróżnia się także zewnętrzną anteną w kształcie płetwy rekina, srebrnymi relingami dachowymi oraz dolnymi elementami dekoracyjnymi w kolorze nadwozia z chromowanymi akcentami wykończeniowymi na progach.

Wnętrze premium

Nowe, bardziej ekskluzywne Mitsubishi Outlander PHEV 2016 przeszło znaczące zmiany w zakresie jakości wykończenia, co przekłada się na niebywały komfort podróżowania tym pojazdem.

Outlander PHEV oferuje teraz więcej elementów z kategorii „luksus” i przyciąga uwagę licznymi pieczołowicie wykonanymi detalami, takimi, jak: nowa tapicerka z naturalnej skóry dostępna w kolorze czarnym (z srebrnymi przeszyciami i obwódkami) lub jasnobrązowym (z czerwonymi przeszyciami i obwódkami), nowa, sportowa tapicerka z wstawkami przypominającymi zamsz, skórzane obwódki elementów technicznych „Cool Touch” oraz poziome srebrne przeszycia, nowy materiał wykończeniowy osłon przeciwsłonecznych nawiązujący wyglądem do dzianiny, nowe wykończenie paneli drzwiowych w stylu Concept-S (miękkie wstawki z przeszyciami w kształcie promieni), czarne, drewnopodobne aplikacje, chromowane akcenty, drewnopodobne aplikacje w desce rozdzielczej, nowa konsola centralna w stylu Concept-S o strukturze fali z czarnymi, drewnopodobnymi aplikacjami, pokrywa nad uchwytami na napoje, miękkie w dotyku przełączniki, zmodernizowane elementy sterowania systemem PHEV, nowa, czteroramienna kierownica z grubym wieńcem o wysokiej przyczepności oraz liczne przyciski sterujące, czy wykończenie wnęk przednich lamp przeciwmgielnych czarnym lakierem fortepianowym i wyposażona w zamek działający równolegle z zamkiem centralnym samochodu pokrywa wlewu paliwa/systemu ładowania z wyściełaniem po wewnętrznej stronie.

Mitsubishi Outlander PHEV 2016 oferuje także nowe udogodnienia z zakresu komfortu. Są to podgrzewana kierownica, podgrzewana przednia szyba, oświetlenie LED obszaru pod deską rozdzielczą oraz w okolicach konsoli centralnej, kontrolka niskiego stanu płynu do spryskiwaczy oraz gniazdo 12V w bagażniku.

Cichszy odcień ciszy

Na najwyższy komfort podróżowania, oprócz jakości materiałów i bogatego wyposażenia, ma ogromny wpływ wyciszenie wnętrza. W nowym modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2016 wyciszono aż ponad 30 różnych obszarów, włączając w to silnik, zawieszenie, koła, szyby dźwiękoszczelne, dynamiczne tłumiki drgań stosowane w niektórych obszarach i komponentach, a także uszczelnienie drzwi. Outlander PHEV, który jest najcichszym z Outlanderów, zyskał dodatkowe modyfikacje w zakresie hałasów i drgań wewnętrznych (NVH), uwzględniając specyfikę unikatowego elektrycznego układu hybrydowego typu plug-in:

p8_chart big

Końcowy rezultat wywołuje duże wrażenie - wibracje nadwozia są mniejsze dzięki zastosowaniu zmodernizowanych poprzeczek ramy podwozia, nowych opon oraz dodatkowych tłumików (niebieska linia pokazuje model MY16, a czerwona model MY14; częstotliwość mierzona w Hz – wewnętrzne testy MMC):

p9_chart


Reklama