Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

KIA NIRO - Dedykowany napęd hybrydowy

dokument
pobierz +

Kia opublikowała właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia sportowego i uniwersalnego samochodu Niro – nowego pojazdu typu HUV (Hybrid Utility Vehicle), który wnosi powiew świeżości na światowym rynku kompaktowych SUV’ów.

Stylizacja Niro jest dziełem centrów designu Kia w Kalifornii oraz Namyang (Korea) i za sprawą eleganckiej, wygładzonej, aerodynamicznej karoserii oraz subtelnie rzeźbionych powierzchni idealnie wpisuje się w praktyczny i estetyczny charakter kompaktowego auta typu SUV.

Na zdjęciach wyeksponowano tył samochodu nadający Niro atletyczności. Wysoko umieszczone lampy tylne LED niejako dopełniają czystości rysunku tylnej części samochodu. Wysmuklone przetłoczenie burt i wykrój okien tylnych zdają się akcentować wizualną atrakcyjność sylwetki Niro pozostawiając dosyć miejsca dla muskularnie kształtowanych nadkoli.

Nowy HUV Niro to pierwszy model Kia bazujący na nowej, dedykowanej eko-platformie (płycie podłogowej), a jego założeniem jest uzyskanie emisji CO 2 poniżej 90 g/km (w cyklu mieszanym wg NEDC) z uwagi na zastosowanie nowego hybrydowego napędu benzynowo-elektrycznego w technice downsizingu.

Nowy HUV Kia Niro zostanie zaprezentowany publicznie podczas Chicago Auto Show w lutym 2016 i będzie ilustracją postępu, jakiego dokonała Kia w zakresie tworzenia pojazdów komfortowych i dających przyjemność z jazdy także ze względu na niski poziom emisji spalin.

inf/zdjęcia SEAT


Reklama