Reklama

Mechanika - Żródła napędu - silniki stosowane obecnie oraz w przyszłości

Hyundai kontynuuje ekspansję na rynku samochodów zasilanych wodorem

dokument
pobierz +

Hyundai dostarczył do Europy kolejne 50 sztuk modelu ix35 Fuel Cell - pierwszego na świecie, produkowanego seryjnie modelu zasilanego wodorem, umacniając tym samym pozycję lidera we wprowadzaniu na rynek samochodów z zastosowaniem ogniw paliwowych.

Dzięki największej jak dotąd dostawie aut napędzanych wodorem, które trafią do Klientów indywidualnych i korporacyjnych, całkowita liczba jeżdżących w Europie samochodów Hyundai ix35 Fuel Cell wzrosła do ponad 250 egzemplarzy – to więcej niż wszystkie, oferowane łącznie pojazdy pozostałych producentów. Na całym świecie model ten dostępny jest w 17 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Korei i Stanach Zjednoczonych

Hyundai ix35 Fuel Cell to pierwszy masowo produkowany i oferowany do sprzedaży w Europie model napędzany wodorem. Jeżdżące do tej pory ix35 Fuel Cell pokonały już ponad 1,2 miliona kilometrów. Dzięki rozbudowującej się w Europie infrastrukturze tankowania, wodorowy Hyundai będzie dostępny do końca roku w 13 europejskich krajach po tym, jak sieć dystrybucji poszerzy się o kolejne dwa rynki: Hiszpanię i Szwajcarię.

Hyundai jest pierwszym producentem aut, który przeszkoli pracowników oddziałów dealerskich w zakresie serwisowania i naprawy samochodów typu FCEV, aby zagwarantować klientom usługi na najwyższym poziomie.

Hyundai ix35 Fuel Cell został wyposażony w elektryczny silnik o mocy 136 KM, pozwalający na osiągnięcie maksymalnej prędkości 160 km/h, który emituje jedynie parę wodną. Oficjalny zasięg samochodu na jednym baku wodoru wynosi prawie 600 km.


Reklama