Reklama

Mechanika - Podzespoły - układy jezdne i układy napędowe

Nowy Kia Sportage Dynamika jazdy

dokument
pobierz +

Możliwości europejskiego Sportage zwiększają nowy tryb jazdy w terenie i nowe elektronicznie regulowane zawieszenie ECS

Dzięki nowej platformie podłogowej „N3”, każdy element nowego Sportage został zaprojektowany i opracowany tak, aby zwiększyć prestiż bestsellerowego SUV-a.

Po raz pierwszy w Sportage zastosowano nowy tryb do jazdy w terenie. Opracowano go z myślą o tych posiadaczach Sportage, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Zaawansowany tryb jazdy w terenie dostosowuje ustawienia podzespołów Sportage tak, aby zapewniał on optymalną dynamikę jazdy w każdych warunkach drogowych i pogodowych.

Nowa platforma podłogowa „N3” w dużym stopniu wpłynęła również na poprawę właściwości jezdnych nowego Sportage. Stabilne zachowanie nadwozia idzie w parze z wygodną jazdą oraz ze zwinnością na zakrętach i z dynamicznym prowadzeniem. Zaawansowany układ kierowniczy i zawieszenie, które skrupulatnie dostrojono, pomagają połączyć te cechy.

Nowy Sportage, aby zapewnić dynamiczne wrażenia z jazdy i pewne właściwości jezdne, oferuje liczne rozwiązania techniczne, które w tym modelu zastosowano po raz pierwszy. Elektronicznie sterowane zawieszenie (ECS) zapewnia optymalny komfort podróżowania i najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki kontroli tłumienia amortyzatorów w czasie rzeczywistym. Zawieszenie bardzo szybko reaguje zarówno na ruchy nadwozia, jak i na komendy wydawane kierownicą i dokonuje błyskawicznej zmiany ustawień amortyzatorów – tak, aby przeciwdziałać podnoszeniu, nurkowaniu i przechyłom nadwozia podczas jazdy. Siła tłumienia amortyzatorów dostosowuje się do stanu nawierzchni, żeby Sportage komfortowo pokonywał wszelkie przeszkody i aby zmniejszyć pionowe ruchy kół w wyniku wtórnych uderzeń o nierówności. Elektronicznie sterowany układ przeniesienia napędu na cztery koła (AWD) zapewnia optymalny rozdział momentu obrotowego między przednie i tylne koła w zależności od przyczepności poszczególnych kół, co służy poprawie nie tylko osiągów, ale także zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

inf KIA


Reklama