Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Nowy Volkswagen T Cross - łączność online

dokument
pobierz +

Wymagającym użytkownikom T-Cross zapewnia doskonale połączenie ze światem zewnętrznym. Już sama obsługa pokładowych urządzeń i możliwość dostosowania ich funkcji do potrzeb konkretnego użytkownika odbywają się intuicyjnie. Optymalne połączenie smartfonów z samochodowym sprzętem multimedialnym zapewniają nawet cztery wejścia USB, a system indukcyjnego ładowania pozwala łatwo zasilić ich baterie. Opcjonalny system „Keyless Access” pozwalający otworzyć samochód i uruchomić silnik bez kluczyka sprawia, że korzystanie z T-Crossa jest szczególnie wygodne; dostępny również w ramach wyposażenia dodatkowego „Light Assist” automatycznie zmienia rodzaj świateł, gdy z przeciwka nadjeżdża inny pojazd. Ważnym elementem jest, dostępny również w ramach opcji, system dźwiękowy renomowanej amerykańskiej firmy Beats o mocy 300 wat z 8-kanałowym wzmacniaczem i subwooferem umieszczonym w bagażniku.

[caption id="attachment_62396" align="aligncenter" width="899"]

Aplikacja i DataPlug łączą się poprzez bluetooth. Oczywiście dane odpowiednio zabezpieczono; chroniona jest zarówno sama technologia, jak i dane klienta. Volkswagen Connect oferuje wiele praktycznych narzędzi dostarczających ważnych informacji, przywołujących pomoc w razie potrzeby lub po prostu zapewniających rozrywkę.[/caption]

Aplikacja Volkswagen Connect znakomicie ułatwia podróż informując na życzenie o parametrach samochodu, danych dotyczących podróży i o sposobie jazdy kierowcy. Potrzebne są do tego tylko trzy rzeczy: smartfon, aplikacja Volkswagen Connect– bezpłatnie do pobrania w App-Store lub w Google Play – oraz sam T-Cross z seryjnym systemem Volkswagen Connect DataPlug. Aplikacja i DataPlug łączą się poprzez bluetooth. Oczywiście dane odpowiednio zabezpieczono; chroniona jest zarówno sama technologia, jak i dane klienta. Volkswagen Connect oferuje wiele praktycznych narzędzi dostarczających ważnych informacji, przywołujących pomoc w razie potrzeby lub po prostu zapewniających rozrywkę.

Mój Volkswagen informuje o parametrach pojazdu – np. o stanie licznika kilometrów czy poziomie paliwa w zbiorniku, o terminie kolejnego przeglądu serwisowego, a także podaje aktualne ostrzeżenia i informacje kontrolne wraz z propozycją reakcji na nie. Jeśli w systemie zostaną zapisane dane dotyczące opon, system w odpowiednim czasie poda informację o konieczności wymiany ogumienia.

[caption id="attachment_62393" align="aligncenter" width="863"]

Volkswagen Connect monitoruje na życzenie kierowcy sposób prowadzenia przez niego samochodu, czyli przyspieszanie, prędkość jazdy, liczbę obrotów silnika, hamowanie czy temperaturę cieczy chłodzącej. Na ich podstawie aplikacja podaje propozycje pozwalające na wdrożenie optymalnego sposobu jazdy oraz informuje o osiągnięciu celów wyznaczonych przez kierowcę.[/caption]

Historia podróży zawiera książkę przebiegu i monitoruje zużycie paliwa. Zapisuje w komputerze dane na temat odbytych podróży łącznie z takimi parametrami, jak czas ich trwania, przebieg trasy, koszty paliwa i wiele innych. Informacje te mogą być dostępne tylko do prywatnego użytku lub wykorzystywane w celach służbowych. Funkcja ta dostarcza zestawienia statystyczne, na podstawie których można np. wnioskować na temat stylu jazdy kierowcy.

Partner serwisowy – pod tym hasłem można zapisać adres wybranego serwisu wraz z mapą dojazdu. Na ekranie startowym pojawią się wtedy niezbędne dane kontaktowe, możliwe jest również wykonanie bezpośredniego połączenia telefonicznego. Wyświetla się ponadto lista salonów Volkswagena w okolicy. Można też wysłać do serwisu zapytanie o termin ewentualnej wizyty. W sumie po wykonaniu kilku kliknięć kierowca pozostaje w stałym kontakcie z salonem dilerskim. W razie awarii lub wypadku nawiązać bezpośredni kontakt z systemem 24-godzinnej pomocy drogowej (także za granicą) lub z gorącą linią Volkswagena. Kierowca sam decyduje o podaniu swoich danych osobowych, ich przesył następuje dopiero po potwierdzeniu takiej woli przez kierowcę.

Volkswagen Connect uwalnia kierowcę od żmudnych poszukiwań auta na parkingu. Pod funkcją Parking zostaje zaznaczone miejsce ostatniego postoju T-Crossa widoczne na mapie w smartfonie. Jeśli trzeba, kierowca zostanie poprowadzony do auta, informację o miejscu postoju samochodu można także przekazać innym osobom. Podawana jest również informacja o czasie parkowania – przypadkowo przekroczony dozwolony czas postoju to już przeszłość.

Volkswagen Connect monitoruje na życzenie kierowcy sposób prowadzenia przez niego samochodu, czyli przyspieszanie, prędkość jazdy, liczbę obrotów silnika, hamowanie czy temperaturę cieczy chłodzącej. Na ich podstawie aplikacja podaje propozycje pozwalające na wdrożenie optymalnego sposobu jazdy oraz informuje o osiągnięciu celów wyznaczonych przez kierowcę.

Moje cele to funkcja adresowana do tych, którzy mają naturę gracza. Pozwala ona na mierzenie się z innymi kierowcami Volkswagenów – na przykład pod względem efektywności jazdy, pokonanych odległości, odwiedzonych miejsc i wielu innych. Zdobyte punkty i nagrody pozwalają wejść na kolejne poziomy gry – dzięki temu odpowiedzialne korzystanie z samochodu można połączyć z zabawą.

Na marginesie: VW Connect DataPlug jest dostępny także do większości innych modeli Volkswagena od rocznika 2008.


Reklama