Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Citroën Advanced Comfort

dokument
pobierz +

 

Model Citroën C4 Picasso 2016 potwierdza po raz kolejny potencjał marki jeśli chodzi o projektowanie komfortowych samochodów zapewniających dobre samopoczucie pasażerom. Jest to w pierwszej kolejności zasługą przestronności, komfortowych siedzeń i wykończenia kabiny. Świadczy o dużej uwadze, z jaką w tym samochodzie podchodzi się do komfortu, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Citroën był zawsze liderem pod względem komfortu swoich samochodów - od dnia założenia firmy w 1919 roku aż po wprowadzenie hasła marki „Be different, feel good”. Pojęcie komfortu jest tym, co wyróżnia Citroëna. Jest przedmiotem szczególnej uwagi i inwestycji w każde nowe rozwiązanie. Obecnie Citroën jeszcze mocniej podkreśla znaczenie komfortu wprowadzając program Citroën Advanced Comfort®. Ma on na celu podwyższenie poziomu komfortu we wszystkich modelach marki poprzez doskonalenie poszczególnych elementów będących symbolem „komfortu Citroëna”.

Program „Citroën Advanced Comfort®” jest wdrażany we wszystkich fazach projektowania samochodów tej marki. Jego założeniem jest wprowadzenie odpowiednich rozwiązań stylistycznych i technologicznych w celu wyróżnienia samochodów firmy. Program ten stanowi potwierdzenie bogatego know-how i tradycji marki. Proponuje konstruowanie samochodów ukierunkowane na zapewnienie dobrego samopoczucia i stale dostosowujące się do zmieniających się oczekiwań klientów.

Program Citroën Advanced Comfort® opiera się na czterech filarach:

1. Filtrowanie wstrząsów i hałasów poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań w zakresie zawieszenia, siedzeń i akustyki, aby móc czuć się w Citroënie jak w kapsule bezpieczeństwa;

2. Ułatwienie podróży dzięki dużej ilości miejsca, pomysłowym schowkom i łatwo dostępnym elementom sterującym;

3. Umożliwienie płynnego użytkowania samochodu i jego wyposażenia dzięki intuicyjnym technologiom oraz przydatnym w życiu codziennym systemom wspomagającym, możliwość ciągłego korzystania z mobilnych technologii;

4. Zapewnianie komfortu psychicznego kierowcy i pasażerom poprzez stworzenie atmosfery spokoju w kabinie, wyświetlanie wyłącznie naprawdę użytecznych informacji oraz staranne dopracowanie oświetlenia i dobór materiałów wykończeniowych.

BOGATA OFERTA ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII

Aktualnie klienci oczekują od producentów samochodów o przyjemnym wnętrzu, praktycznych w codziennym użytkowaniu oraz intuicyjnych w obsłudze nowych technologii, z których można płynnie korzystać zarówno w samochodzie jak i poza nim. Tworzące prawdziwie przyjazną przestrzeń wnętrze nowego Citroëna C4 Picasso jest miejscem sprzyjającym regeneracji i kontaktom z otoczeniem.

 

Inteligentne systemy wspomagania prowadzenia

Nowy C4 Picasso jest jeszcze bardziej skoncentrowany na zapewnieniu dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa pasażerom. Oferuje szereg nowych elementów wyposażenia, oprócz montowanych w nim od samego początku użytecznych na co dzień funkcji, takich jak zdalny dostęp i bezkluczykowe uruchamianie pojazdu, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, kierunkowe reflektory ksenonowe, system automatycznego przełączania świateł, alarm spadku ciśnienia w oponach, system Vision 360, system Park Assist, kamera cofania.

W celu zapewnienia jeszcze bardziej bezpiecznej i bezstresowej jazdy, Nowy C4 Picasso wyposażony został w szereg nowych inteligentnych systemów wspomagania prowadzenia.

o COFFEE BREAK ALERT: System ten, dostępny w standardzie w nowym C4 Picasso, informuje kierowcę o konieczności zrobienia przerwy w podróży (po 2 godzinach ciągłej jazdy).

o SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI Z POWIADAMIANIEM KIEROWCY: System rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i podaje odpowiednią informację na wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej. Odczytana prędkość może następnie zostać ustawiona jako prędkość zadana dla regulatora / ogranicznika prędkości.

o SYSTEM KONTROLI UWAGI KIEROWCY: System ten reaguje ostrzeżeniem w razie wykrycia pierwszej niezamierzonej zmiany toru jazdy. Pojawia się komunikat „zachowaj czujność” połączony z sygnałem dźwiękowym.

o AKTYWNY ALARM NIEZAMIERZONEGO PRZEKROCZENIA LINII: System ten jest pomocny w przeciwdziałaniu spadkowi czujności lub chwili nieuwagi za kierownicą przy prędkościach powyżej 65 km/h. Za pomocą umieszczonej przy górnej krawędzi przedniej szyby kamery umożliwiającej rozpoznawanie poziomych znaków drogowych system koryguje tor jazdy pojazdu, ostrzegając kierowcę w przypadku wykrycia ryzyka przekroczenia linii bez włączenia kierunkowskazu. Jeśli kierowca chce utrzymać samochód wybranym tor jazdy, może zapobiec korekcie systemu przytrzymując mocniej kierownicę.

o AKTYWNY SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA: W razie wykrycia obecności pojazdu w martwym polu (z lewej lub prawej strony), system generuje ostrzegawczy sygnał świetlny w lusterku bocznym po właściwej stronie. Jeśli funkcja Aktywnego Alarmu Niezamierzonego Przekroczenia Linii jest włączona i mimo wszystko kierowca włączy kierunkowskaz i zacznie skręcać w stronę, po której znajduje się pojazd w martwym polu, system zwiększy opór w układzie kierowniczym, aby odwieść kierowcę od tego zamiaru i zapobiec kolizji.

o AKTYWNY REGULATOR PRĘDKOŚCI Z FUNKCJĄ STOP (tylko w wersjach z silnikiem BlueHDi 150 S&S EAT6): Dzięki umieszczonemu z przodu radarowi, system wykrywa obecność pojazdów przed samochodem, automatycznie utrzymując aż do całkowitego zatrzymania uprzednio określoną przez kierowcę bezpieczną odległość, odpowiednio sterując hamowaniem bądź przyspieszaniem. System jest aktywny przy prędkościach od 30 do 180 km/h, umożliwiając kontrolę prędkości, odległości między pojazdami oraz ograniczanie przyspieszania przy pokonywaniu zakrętów.

o ACTIVE SAFETY BRAKE (dostępny od listopada 2016 r.): Jest to system awaryjnego hamowania pozwalający zapobiegać kolizjom. Zamontowana przy górnej krawędzi przedniej szyby wykrywa przeszkody znajdujące się przed samochodem, takie jak inne samochody jadące w tym samym kierunku lub stojące w miejscu. System jest aktywny od 5 km/h aż do prędkości maksymalnej. W razie wykrycia ryzyka kolizji informuje o tym fakcie kierowcę. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy system powoduje automatyczne wyhamowanie samochodu.

o ALARM RYZYKA KOLIZJI: Przy prędkościach powyżej 30 km/h system ten umożliwia ostrzeganie kierowcy o ryzyku kolizji z pojazdem jadącym z przodu.

Oferta systemów telematycznych

W celu zapewnienia płynnego korzystania z wszystkich pokładowych urządzeń nowego Citroëna C4 Picasso, w nowym tablecie dotykowym 7” zastosowano ulepszony interfejs i ekran pojemnościowy. Obsługa ekranu 12” HD została zoptymalizowana dzięki nowemu systemowi nawigacji CITROEN Connect Nav, o znacznie lepszych parametrach pod względem modułowości, szybkości działania i możliwości korzystania z mobilnych usług. Rozwijana jest również oferta usług mobilnych.

  • CITRO ËN Connect Radio : Obsługa nowej generacji dotykowych tabletów 7” jest znacznie bardziej płynna i z krótszymi czasami reakcji dzięki zastosowaniu ekranu pojemnościowego. Urządzenie to, zaprojektowane zgodnie z założeniami „Créative Technologie”, udostępnia wszystkie elementy sterowania, które są teraz w zasięgu ręki kierowcy lub pasażera z przodu: systemy wspomagania prowadzenia, klimatyzację, obsługę telefonu poprzez Bluetooth (dostęp do listy kontaktów i zawieszanie połączeń), multimedia z możliwością odsłuchiwania muzyki ze smartfona i korzystania z aplikacji zainstalowanych w telefonie dzięki funkcji Mirror Screen (funkcja umożliwiająca przeniesienie na ekran dotykowy obrazu ekranu z kompatybilnych smartfonów, działająca z aplikacjami Apple CarPlay™, Android Auto (dostępna przed końcem 2016 r.) lub MirrorLink®) oraz obsługiwane przełącznikami w kierownicy radio z 6 głośnikami, odbierające stacje AM, FM oraz, zależnie od kraju przeznaczenia, naziemne stacje cyfrowe DAB (Digital Audio Broadcasting). 
  • CITROËN Connect Nav : Nowy system nawigacji 3D, z ekranem dotykowym i dostępem do informacji w czasie rzeczywistym, umożliwiający powiększanie obrazu dwoma palcami (jak w iPadach), został zmodyfikowany pod kątem łatwiejszego prowadzenia pojazdu dzięki udoskonalonym mapom. Główne miasta Europy i najważniejsze obiekty są widoczne w trybie 3D. Wszystkie szczegóły terenu są również przedstawione w realistycznej formie. Na drogach wielopasmowych system strzałek pozwala na szybszy wybór właściwego pasa ruchu. Przy zbliżaniu się do skomplikowanych skrzyżowań, na ekranie pojawia się dodatkowe okienko ukazujące jego obraz w perspektywie wraz ze wszystkimi znakami drogowymi. Kierowca jest również informowany o dopuszczalnych prędkościach na głównych drogach (autostradach i drogach krajowych). Każdego roku dostępne są cztery pełne aktualizacje fabrycznie zainstalowanych map. W celu uproszczenia interfejsów dotykowych i dalszego zwiększania bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu, system wzbogacony został o funkcję poleceń głosowych, umożliwiającą obsługę nawigacji, telefonu i multimediów. System umożliwia odczytywanie SMS-ów i e-maili oraz szybkie wysyłanie wiadomości z pokładu samochodu. I wreszcie funkcja Mirror Screen (poprzez USB) umożliwia wyszukiwanie treści multimedialnych oraz bezpośrednią i prostą obsługę smartfonu i zainstalowanych na nim aplikacji za pomocą ekranu dotykowego.

inf CITROEN


Reklama