Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Co oferuje system MULTI-SENSE w RENAULT TALISMAN

Co oferuje system MULTI-SENSE w RENAULT TALISMAN

Renault TALISMAN wyróżnia się wyjątkowymi zaletami jezdnymi i możliwościami personalizacji doznań z jazdy. Renault TALISMAN wykazuje się unikalnym zachowaniem na drodze dzięki połączonemu działaniu układu jezdnego 4CONTROL (4 koła skrętne) i elektronicznie sterowanych amortyzatorów ( układ Electronic Damper Control) koordynowanych przez system MULTI-SENSE.
 
 
Co oferuje system MULTI-SENSE?
 
Niczym dyrygent, system MULTI-SENSE dostraja wszystkie techniczne systemy pokładowe TALISMANA do upodobań kierowcy. Masz ochotę na bardziej sportową, komfortową czy ekonomiczną jazdę? Renault TALISMAN dostosowuje się w pełni do twoich potrzeb, zmieniając swój temperament.
 
MULTI-SENSE jest jedynym tego rodzaju systemem sterującym i koordynującym działanie technologii pokładowych zainstalowanych w TALISMANIE w celu zapewnienia unikalnej przyjemności prowadzenia. Wpływa on w szczególności na działanie systemu 4CONTROL (4 koła skrętne), elektronicznie sterowanych amortyzatorów, układu kierowniczego, silnika i skrzyni biegów EDC z podwójnym sprzęgłem, a także na ustawienia instrumentów pokładowych, brzmienie silnika i oświetlenie ambientowe wnętrza.
 
Wraz z MULTI-SENSE Renault stało się pierwszym na świecie producentem oferującym system koordynujący w całości i w intuicyjny sposób działanie tak dużej liczby systemów pokładowych.
 
Pełnia przyjemności i personalizacja doznań
Dzięki systemowi MULTI-SENSE, Renault TALISMAN stwarza możliwość wyboru pożądanego rodzaju doznań z jazdy poprzez cztery fabrycznie zaprogramowane tryby: eko, komfort, neutralny i sport oraz jeden indywidualny tryb perso w pełni ustawiany przez kierowcę.
 
Każdy tryb przekłada się na odmienny rodzaj doznań z jazdy dzięki odpowiedniemu doborowi i koordynacji:
parametrów układu 4CONTROL,
ustawień elektronicznie sterowanych amortyzatorów,
pracy silnika,
algorytmu zmiany biegów w skrzyni EDC,
siły potrzebnej do obracania kierownicy.
 
Trybom tym towarzyszy zmiana klimatu wnętrza, obejmująca:
kolor oświetlenia wnętrza: zielony, niebieski, sepia, czerwony, fioletowy,
styl i rodzaj wyświetlanych informacji oraz kolor podświetlenia instrumentów pokładowych,
brzmienie silnika,
aktywowanie funkcji masażu w fotelu kierowcy(tryb komfort)
parametry pracy klimatyzacji w trybie eko.
 
Sterowanie trybami oraz poszczególnymi ustawieniami odbywa się:
za pośrednictwem ekranu R-LINK 2 – ergonomicznie zaprojektowane i bardzo przejrzyste menu zapewniają intuicyjny dostęp do bogatych funkcjonalności systemu MULTI-SENSE Renault,
za pomocą joysticka na konsoli centralnej,
lub przycisku skrótu umieszczonego na środkowej konsoli.
 
TALISMAN jest wyposażony w nowość pozwalającą zmienić charakter: przycisk skrótu zapewnia przejście dwoma kliknięciami z trybu komfort do trybu sport i odwrotnie. Dzięki temu kierowca może z łatwością przechodzić od jednego do drugiego trybu nie ryzykując rozproszenia uwagi. Superdynamiczne reakcje w trybie sport, relaksujący komfort i elastyczna jazda na dalekie trasy w trybie komfort: Talisman w mgnieniu oka zmienia charakter.

inf/zdjęcia RENAULT
 

Zasoby powiązane


Reklama