Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Samochód w roli smartfonu – pierwsze takie Toyoty już za rok

dokument
pobierz +

W 2017 roku nowe samochody Toyoty będą podłączone do sieci LTE. Na początku tylko w USA i Japonii, ale stopniowo system będzie wprowadzany na pozostałe rynki.

Toyota zaprezentuje na targach CES w Las Vegas nowy moduł DCM (Data Communication Module), który umożliwi łączenie się samochodów z sieciami telekomunikacyjnymi, co zwiększy możliwości korzystania z internetu, aplikacji, produktów i usług oraz transmisji danych z pokładu samochodu. DCM współpracuje z nawigacją i systemem multimedialnym zainstalowanymi w samochodzie. Dodatkową funkcją modułu dostępną w standardzie będzie system powiadamiania o nagłych zdarzeniach, który automatycznie wyśle do odpowiednich służb informację o wypadku w chwili uruchomienia się poduszki powietrznej lub o próbie włamania.

W 2017 roku DCM będzie dostępny w nowych modelach w Stanach Zjednoczonych, mniej więcej w tym samym czasie w Japonii, a następnie będzie wprowadzany na kolejne rynki. Do obsługi systemu Toyota zbuduje nową infrastrukturę informatyczną Toyota Big Data Center (TBDC) jako część Toyota Smart Center, systemu zarządzania zużyciem energii, łączącego w jedną sieć domy, samochody i dostawców energii.

inf/zdęcia TOYOTA


Reklama