Reklama

Elektronika - Bezpieczeństwo - elektroniczni asystenci ruchu

Trailer Assist w Passacie Alltrack

Trailer Assist w Passacie Alltrack

Rozwiązania służące personalizacji, ważny dla Alltracka Trailer Assist oraz możliwości nowego systemu multimedialnego w szczegółach:

Trailer Assist. Cofanie samochodem z dołączoną przyczepą jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Dlatego do Passata Alltracka, do którego wyjątkowo często klienci zamawiają hak holowniczy, Volkswagen oferuje nowo opracowany system Trailer Assist – dzięki niemu manewrowanie z przyczepą okazuje się łatwe jak nigdy dotąd. Tak działa Trailer Assist:

- Bieg wsteczny. Aby wjechać z przyczepą tyłem na wyznaczone stanowisko kierowca zatrzymuje pojazd w dogodnym miejscu i załącza wsteczny bieg. Przyciśnięciem guzika aktywuje system.

- Kamery. Na ekranie pojawia się wizualizacja kąta pod jakim jest ustawione auto z przyczepą oraz kąta, pod którym należy je ustawić, by wjechać w wybrane miejsce. Obraz ten powstaje w wyniku obliczeń na podstawie danych z kamery umieszczonej z tyłu, która monitoruje kąt wychylenia przyczepy. Na podstawie obrazu z kamery wyliczany jest kąt skrętu kierownicy, niezależnie od rodzaju przyczepy i rodzaju jej połączenia z autem.

- Regulacja lusterek jako element systemu. Za pomocą włącznika do ustawiania lusterek, który działa jak rodzaj dżojstiku, kierowca może wyznaczyć kierunek, w jakim będzie się poruszał samochód z przyczepą. Passat Alltrack sam obróci kierownicę według schematu wybranego przez kierowcę za pomocą przycisku do regulacji lusterek, on sam zajmie się jedynie obsługą pedałów hamulca i przyspieszenia. Skierowanie Passata we właściwą stronę jest możliwe dzięki automatycznej pracy elektromechanicznego wspomagania układu kierowniczego. W każdej chwili za pomocą przycisku do ustawiania lusterek można skorygować tor jazdy.

Personalizacja . Liczba systemów asystujących zwiększających komfort i bezpieczeństwo rośnie z każdą kolejną generacją samochodu. Dotyczy to również nowego Passata Alltracka. Duża liczba systemów może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli z auta korzysta wielu kierowców, każdy musi na nowo ustawiać dogodne dla siebie parametry. Aby to znacząco uprościć Volkswagen opracował nowy system indywidualnych ustawień. Te preferowane prze konkretnego kierowcę są zapisywane na jego koncie i kodowane. Każdy kierowca może błyskawicznie aktywować swoje indywidualne konto i w ten sposób przywrócić wybrane przez siebie ustawienia. System rozpoznaje kierowcę poprzez kluczyk, którym otwiera on samochód. W tej samej chwili we właściwej pozycji zostaje np. ustawiony fotel. Zależnie od opcji znajdujących się na wyposażeniu auta można indywidualne programować następujące elementy:

- oświetlenia wnętrza

- automatyczną kontrolę odległości od poprzedzającego pojazdu (ACC)

- system multimedialny (włącznie z biblioteką mediów, nawigacją i telefonem)

- automatyczną klimatyzację

- komputer pokładowy

- system Lane Assist

- funkcję Coming/Leaving home

- ustawienia fotela z funkcją pamięci

- system Park Assist

- otwieranie/zamykanie samochodu

- system Side Assist

- ustawienie lusterek

inf/zdjęcia/filmy VOLKSWAGEN

Zasoby powiązane


Reklama