Reklama

Elektronika - Bezpieczeństwo - elektroniczni asystenci ruchu

Pełne reflektory LED – Seat Leon CUPRA

Pełne reflektory LED – Seat Leon CUPRA

Zgodnie z adnotacją w teście Leona CUPRA, tematowi świateł LED poświęcamy osobny materiał i dodatkowo publikujemy film.

Innowacyjne, pełne światła LED, razem ze światłami do jazdy dziennej LED i tylnymi światłami LED – Leon CUPRA posiada takie pionierskie rozwiązania w standardzie. Reflektory poza ekspresyjną stylistyką oferują wiele korzyści na drodze – oświetlają drogę z temperaturą barwową 5 500 Kelvinów. Jest to wartość zbliżona do światła dziennego, więc kierowca nie będzie odczuwał dyskomfortu podczas jazdy nocą, a jego oczy nie będą się męczyły. Jeśli chodzi o wydajność, diody LED zużywają bardzo niewiele energii - promień światła mijania potrzebuje zaledwie 20 watów.

Wyraziste kontury świateł pozycyjnych i świateł do jazdy dziennej w nowym Leonie CUPRA są wytwarzane przez dwie białe diody LED w każdym reflektorze. Dziewięć żółtych diod LED po każdej stronie dostarcza światło do kierunkowskazów, które również są zintegrowane z reflektorem przednim.

Na każde światło mijania składa się sześć modułów. Kiedy włączone zostaje główne światło, trzy jasne moduły punktowe zostają aktywowane w każdym z reflektorów, tworząc właściwe światło mijania. Dla większego bezpieczeństwa i komfortu na drodze, system inteligentnych świateł zapobiega oślepianiu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Ponadto, nowe, pełne reflektory przednie LED nie wymagają żadnego serwisowania i są zaprojektowane tak, by służyć przez cały cykl życia samochodu.

Pełne reflektory przednie LED obejmują także światła używane na autostradzie. Polega to na tym, że kąt wiązki światła delikatnie rozszerza się wtedy, kiedy tylko samochód osiąga prędkość powyżej 110 km/h i utrzymuje ją przez ponad 30 sekund. W praktyce poprawia to widoczność i nie oślepia pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Inf/zdjęcia/film SEAT

Zasoby powiązane


Reklama