Reklama

Elektronika - Bezpieczeństwo - elektroniczni asystenci ruchu

Mercedes Klasa S - Night View Assist PLUS

dokument
pobierz +

Wykrywanie przechodniów i zwierząt nocą: zaawansowany Night View Assist PLUS

Po raz pierwszy nowy Night View Assist PLUS jest w stanie wykryć nie tylko przechodniów znajdujących się w niebezpiecznej odległości przed samochodem, ale także zwierzęta. Trzecia generacja systemu automatycznie przełącza widok na panelu zegarów z prędkościomierza na krystalicznie czysty obraz nocnego podglądu w celu ostrzeżenia kierowcy przed niebezpieczeństwami na nieoświetlonym obszarze. Sylwetki wykrytych przechodniów i zwierząt są odpowiednio ozaznaczone. Ponadto, specjalny moduł przednich lamp może ostrzec przechodniów poprzez wielokrotne błyski świateł, które jednocześnie zwracają uwagę kierowcy. Funkcja wykrywania pieszych jest teraz dostępna również w obszarze zabudowanym.

Dodatkowy czujnik podczerwieni na przednim wlocie powietrza uzupełnia sprawdzoną technologię nocnego podglądu Mercedes-Benz. Jest on w stanie wykryć przechodniów w odległości do 160 metrów przed autem oraz zwierzęta, takie jak jelenie, konie czy bydło, w odległości do 100 metrów. Dwa osobne źródła światła w przednich lampach oświetlają obszar przed samochodem niewidzialnym światłem podczerwonym. Pozwala to zamocowanej na przedniej szybie kamerze na podczerwień generować czysty obraz w skali szarości, wyświetlany na panelu zegarów.

Co ważne, ekran prezentujący obraz Night View Assist PLUS jest stale prezentowany tylko po naciśnięciu przycisku z lewej strony kierownicy. Jeżeli jednak nie uruchomimy obrazu, to za każdym razem gdy w zasięgu jest człowiek/zwierzę, między zegarami rozbłyśnie ekran z obrazem i obszarem zaznaczonym czerwonym prostokątem.

inf MERCEDES

zdjęcia test

Zasoby powiązane


Reklama