Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

BMW Group Polska otwiera stację szybkiego ładowania

dokument
pobierz +

Właściciele samochodów elektrycznych naładują swoje pojazdy całkowicie bezpłatnie i o każdej porze. Stacja o mocy 50 kW pozwala na błyskawiczne uzupełnienie stanu rozładowanego akumulatora. Przykładowo dla modeli BMW i3 czas ładowania do poziomu 80 proc. wynosi zaledwie trzydzieści minut.

Stacja Terra 53 CT firmy ABB dysponuje mocą 50 kW w przypadku ładowania prądem stałym lub do 22 kW przy ładowaniu prądem zmiennym. Z punktu mogą korzystać nie tylko właściciele BMW i3 oraz i8, ale także posiadacze aut innych europejskich marek. Stacja jest ogólnodostępna i uniwersalna dla pojazdów elektrycznych posiadających standard ładowania DC typu CCS lub AC typu 2 (wymagany własny przewód ładowania).

Czas na zrównoważoną, bezemisyjną mobilność

Konsekwencja i koncentracja na zrównoważonym rozwoju, innowacyjnych rozwiązaniach
i nowych technologiach jest kluczem do sukcesu w przyszłości. Uruchomienie stacji szybkiego ładowania przez BMW Group Polska to element strategii promującej zrównoważony transport. To także kolejny krok wykonany w celu zwiększenia wsparcia właścicieli samochodów elektrycznych w Polsce. Obecnie nad Wisłą sprzedaje się rocznie kilkadziesiąt samochodów submarki BMW i, a nowa stacja szybkiego ładowania w Warszawie stanowi ważny krok w rozbudowie infrastruktury niezbędnej do popularyzacji zrównoważonej mobilności.

BMW i to wizjonerskie pojazdy, które otwierają nowy rozdział w historii motoryzacji, oferując innowacyjne podejście do tematu zrównoważonej mobilności w segmencie premium. Silniki elektryczne są nie tylko bardziej ekonomiczne w eksploatacji od spalinowych, ale także bardziej przyjazne dla środowiska. BMW i to również odważna, nowoczesna stylistyka i elektryzujące doznania w czasie jazdy.

inf BMW


Reklama