Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

Gliwice - 200 tys. samochodów wyprodukowanych w tym roku

dokument
pobierz +

„To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku.” - mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard. „Sukces Astry to powód do dumy dla naszego zespołu. Udowodniliśmy, że w Gliwicach powstają auta o jakości na najwyższym, światowym poziomie.” – dodaje Andrzej Korpak.

Opel Astra cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki, ma również największy udział w produkcji gliwickiego zakładu. Nowa generacja Astry, to jeden z bestsellerów w gamie Opla. Od debiutu rynkowego Opel otrzymał już ponad 320 000 zamówień na kompaktową Astrę hatchback oraz Astrę Sports Tourer.

W Polsce Astra to również bestseller. Łącznie w okresie od stycznia do listopada zostało sprzedanych ponad 13 000 sztuk tego modelu. Wynik ten oznacza 36% wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2015 roku.

Opel Astra został uhonorowany prestiżowym tytułem europejskiego „Samochodu Roku 2016” oraz nagrodami SAFETYBEST 2015 i Złota Kierownica za 2015 rok. Kompaktowy Opel oparty jest na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu, która pozwala zmniejszyć masę auta nawet o 200 kg. Nowe silniki o dużej mocy są wyjątkowo oszczędne i zapewniają ogromną przyjemność z jazdy. Astra oferuje doskonałe możliwości w zakresie łączności dzięki najnowszym technologiom, takim jak integracja ze smartfonem czy osobisty opiekun kierowcy, system Opel OnStar.

inf/zdj OPEL


Reklama