Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

Dla kogo jest Lexus RC F i kto jest odbiorcą LEXUSA

dokument
pobierz +

Jak wspominałem podczas testu Lexusa RC F trudno mi dokładnie scharakteryzować nabywcę takiego modelu. Zwróciłem się więc do zaprzyjaźnionego dilera Lexusa; dyrektora Lexusa Kraków Michała Akszaka-Okińczyc

RED: Firma Lexus nie ma tak rozbudowanej sieci sprzedaży jak BMW, czy Mercedes, jednakże jej sportowe modele są doskonale znane, dlaczego?

Rzeczywiście tak jest. Sieć Lexusa w Polsce liczy 9 salonów sprzedaży. Lexus ma mniejszą gamę modelową niż niemiecka trójka i też trochę inne oczekiwania. Lexus nie jest marką masową, jest autem dla indywidualistów, ceniących doskonała jakość wykonania, bezawaryjność i styl i najwyższej jakości obsługę niespotykaną w żadnym innym salonie motoryzacyjnym. Nowy design samochodów Lexus został bardzo dobrze przyjęty przez naszych Gości Klientów i to pociągnęło za sobą produkcję supersamochodów, takich jak np. wspomniany RCF ,czy wchodzące do sprzedaży luksusowe coupe LC500. A wszystko zaczęło się od niezwykłego limitowanego, wykonanego w całości z karbonu, modelu LFA – Jaremy Clarkson z Top Gear powiedział o nim – „to najlepsze auto jakim w życiu jeździłem”.

RED: Ile modeli RC F zostało sprzedanych w Polsce i kto jest odbiorcą?

Model RCF zadebiutował w Polsce na początku 2015 roku. Od tego czasu sprzedanych zostało 40 aut. Wśród nabywców RCFa można zaobserwować podział na ludzi młodych, wysportowanych, lubiących adrenalinę oraz na ludzi o mocno ugruntowanej pozycji społecznej z doświadczeniem, chcących się wyróżnić na drodze. Naprawdę za tym autem ludzie się na ulicy oglądają i robią zdjęcia na światłach.

RED: RCF to jedyny sportowy model Lexusa. Co jeszcze oferuje firma dla szukających sportowego szyku?

W tej chwili dysponujemy w ofercie 2 superautami. To właśnie model RCF oraz sedan GSV. Oba napędzane są silnikami wolnossącymi 5.0 V8 o mocy 477 KM. W tym roku zadebiutował już nowy supersamochód Lexusa – model LC. Auta nie ma jeszcze w ofercie sprzedaży, ale na najbliższych miesiącach już się pojawi. Obok tego auta też nikt nie przejdzie obojętnie. Wygląd – to niezwykła mieszanka siły i technologii. Auto wygląda jak prototyp z decki kreślarskiej- jest po prostu niesamowite. Będzie napędzana na początku silnikiem 50. V8 oraz nowym napędem hybrydowy.

RED: Lexus w Polsce jest obecny nieco ponad 10 lat. W tym czasie mamy duży wzrost zaufania do marki. Z czego to wynika?

Lexus w Polsce to już ponad 15 lat. Na początku był połączony z salonami Toyoty. Po wyodrębnieniu marki i rozdziale od macierzystej Toyoty w roku 2006 nastąpił rozwój i zmiana świadomości i postrzegania marki.

Stał się bardzo pożądany i unikalny. Następnym wielkim krokiem w przód było wprowadzenie nowej linii modelowej, zapoczątkowanej przez CT i jeszcze mocniej przez nowego IS-a. Zmiany jakie nastąpiły od tego czasu są bardzo szybkie. Wprowadzenie „małego” SUVa zmieniło układ sił na rynku nie tylko w Polsce w segmencie C-SUV. Praktycznie w pierwszym roku Lexus NX stał się 3 najchętniej kupowanym autem tej klasy w Polsce. A w Małopolsce był liderem tego segmentu w 2015 r.

Do tego należy wspomnieć o praktycznie całkowitej bezawaryjności samochodów Lexus, technologii hybrydowej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem nabywców. A jak do tego dodamy najwyższą wśród marek motoryzacyjnych jakość obsługi i ulgi dla aut hybrydowych w wielu miastach (w Krakowie można np. wjeżdżać do strefy B i C) to Lexus staje się autem praktycznie pierwszego wyboru wśród motoryzacyjnych marek luksusowych.

Lexus w 2015 roku odnotował największy wzrost sprzedaży wśród marek segmentu premium w Polsce. A na wiecie osiągną kolejny historyczny wynik sprzedaży.

RED: A jaki będzie rok 2016 dla Lexusa w Polsce?

Rok 2016 – przewidujemy, że również będzie dobry. A to za sprawą nowych modeli. Lexus NX jest jeszcze postrzegany jako nowy modelu (auto jest na rynku dopiero lekko ponad rok), a w końcówce roku 2015 Lexus wprowadził kolejny nowy model – „dużego” SUVa – najchętniej kupowanego Lexusa na świecie w historii marki - Lexus RX. Odnowiony został również model GS, wchodzi LC, więc naprawdę będzie się dużo działo w marce Lexus w roku 2016.

Zapraszamy do naszych salonów, aby poznać gamę nowych znakomitych modeli Lexusa i legendarną już jakość obsługi.

 

RED: Dziękuję za rozmowę

Bogusław Korzeniowski

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Zasoby powiązane


Reklama